Zaadoptuj rzekę – wygraj Znak wodny dla swojej rzeki

27 czerwca 2016
Zaadoptuj rzekę – wygraj Znak wodny dla swojej rzeki
Klub Gaja

Odległość do źródła czy odległość do ujścia rzeki, to niektóre informacje widoczne na Znaku wodnym, pamiątkowej tablicy - wodowskazie, która jest główną nagrodą dla podmiotów, organizacji, instytucji czy osób indywidualnych, które wygrają w konkursie Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę 2016. Zapraszamy do udziału w 12. edycji programu Zaadoptuj rzekę.

Celem programu Zaadoptuj rzekę jest zainspirowanie społeczności lokalnych w szczególności instytucji publicznych, samorządów, lokalnych grup działania firm oraz osób prywatnych do podejmowania lokalnych działań proekologicznych na rzecz najbliższych akwenów wodnych np. rzek, stawów, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestników programu zachęcamy do działań na rzecz poprawy stanu najbliższych im akwenów, do otaczania ich opieką, do organizowania wycieczek i obserwacji rzek, potoków i jezior; poznawania ich fauny i flory, sprzątania ich brzegów, monitorowania jakości wód, zdobywania o nich wiedzy, poznawania ich wartości przyrodniczych, kulturowych i społecznych oraz codziennego oszczędzania wody.

W ramach programu Zaadoptuj rzekę, Klub Gaja organizuje konkurs, który zachęca do działania dla rzek, tak aby podejmowane w ramach programu inicjatywy były ciekawie przeprowadzone, dla dużej grupy odbiorców, przy szerokiej współpracy. Najciekawsze działania pomogą upowszechnić dobre praktyki programu Zaadoptuj rzekę.

Nagrody w ramach konkursu przyznane zostaną w trzech kategoriach:

- Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody;
- Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów;
- Najciekawsze przeprowadzenie działań.

Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partnerem merytorycznym jest Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Rezultatem programu Zaadoptuj rzekę jest otoczenie opieką, czyli zaadoptowanie ponad 1492 fragmentów rzek, potoków, jezior, stawów i innych akwenów wodnych przy zaangażowaniu ponad 177 000 osób (2005-2015).

BARDZO WAŻNE!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie Zaadoptuj rzekę 2016 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 07 października 2016 roku.

Formularz dostępny jest tutaj >>> 

Regulamin konkursu >>>>>


Więcej informacji: www.zaadoptujrzeke.pl

Klub Gaja


POWIĄZANE

W związku z wystosowanym przez samorząd rolniczy w dniu 19 kwietnia 2017 r wnios...

W dwóch gospodarstwach w Podlaskiem, w gminie Radziłów i Trzcianne, wykryto kole...

Duże zachodnie firmy sprzedają w Bułgarii żywność gorszej jakości niż na Zachodz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę