CTR_80917

Zaadoptuj rzekę – wygraj Znak wodny dla swojej rzeki

27 czerwca 2016
Zaadoptuj rzekę – wygraj Znak wodny dla swojej rzeki
Klub Gaja

Odległość do źródła czy odległość do ujścia rzeki, to niektóre informacje widoczne na Znaku wodnym, pamiątkowej tablicy - wodowskazie, która jest główną nagrodą dla podmiotów, organizacji, instytucji czy osób indywidualnych, które wygrają w konkursie Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę 2016. Zapraszamy do udziału w 12. edycji programu Zaadoptuj rzekę.

Celem programu Zaadoptuj rzekę jest zainspirowanie społeczności lokalnych w szczególności instytucji publicznych, samorządów, lokalnych grup działania firm oraz osób prywatnych do podejmowania lokalnych działań proekologicznych na rzecz najbliższych akwenów wodnych np. rzek, stawów, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestników programu zachęcamy do działań na rzecz poprawy stanu najbliższych im akwenów, do otaczania ich opieką, do organizowania wycieczek i obserwacji rzek, potoków i jezior; poznawania ich fauny i flory, sprzątania ich brzegów, monitorowania jakości wód, zdobywania o nich wiedzy, poznawania ich wartości przyrodniczych, kulturowych i społecznych oraz codziennego oszczędzania wody.

W ramach programu Zaadoptuj rzekę, Klub Gaja organizuje konkurs, który zachęca do działania dla rzek, tak aby podejmowane w ramach programu inicjatywy były ciekawie przeprowadzone, dla dużej grupy odbiorców, przy szerokiej współpracy. Najciekawsze działania pomogą upowszechnić dobre praktyki programu Zaadoptuj rzekę.

Nagrody w ramach konkursu przyznane zostaną w trzech kategoriach:

- Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody;
- Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów;
- Najciekawsze przeprowadzenie działań.

Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partnerem merytorycznym jest Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Rezultatem programu Zaadoptuj rzekę jest otoczenie opieką, czyli zaadoptowanie ponad 1492 fragmentów rzek, potoków, jezior, stawów i innych akwenów wodnych przy zaangażowaniu ponad 177 000 osób (2005-2015).

BARDZO WAŻNE!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie Zaadoptuj rzekę 2016 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 07 października 2016 roku.

Formularz dostępny jest tutaj >>> 

Regulamin konkursu >>>>>


Więcej informacji: www.zaadoptujrzeke.pl

Klub Gaja


POWIĄZANE

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki wziął w stolicy Białorusi, Mi...

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wykosili w bieżącym roku 30 tatr...

Należący do amerykańskiej prywatnej firmy Orbital ATK kosmiczny statek towarowy ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę