aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zaawansowane technologie firmy Progress chronią przyrodę

6 listopada 2023
Zaawansowane technologie firmy Progress chronią przyrodę

Sensing Clues ratuje dziką przyrodę. Rozwiązania od Progress ograniczają kłusownictwo

 

Korzystająca z rozwiązania MarkLogic Data Hub holenderska organizacja non-profit utworzyła pełny widok chronionych obszarów przyrodniczych, aby zapewnić strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną i pomóc w zapobieganiu kłusownictwu

 

Progress, zaufany dostawca oprogramowania do tworzenia aplikacji i zarządzania infrastrukturą, ogłosił, że Sensing Clues, holenderska organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną przyrody i dzikiej zwierzyny przy użyciu zaawansowanych metod technicznych, wykorzystała rozwiązanie Progress MarkLogic Data Hub do ograniczania zjawiska kłusownictwa. Zapewnia ono strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną do działania w przypadku nieautoryzowanego dostępu do stref zastrzeżonych. Tylko w 2022 r. Sensing Clues wsparło ponad 320 strażników i przeprowadziło ponad 54,5 tys. obserwacji w celu ochrony ponad 3,2 mln hektarów środowiska naturalnego.

 

Na całym świecie prawie 40% wszystkich gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych z powodu różnych czynników, w tym fragmentacji siedlisk, zmian klimatycznych oraz polowań. Dlatego istnieje pilna potrzeba stworzenia zrównoważonych planów zarządzania obszarem i ochrony różnorodności biologicznej, z wykorzystaniem precyzyjnych danych opracowywanych i dostępnych w czasie rzeczywistym. Organizacja Sensing Clues, we współpracy z Progress, stworzyła potężną, bezpieczną i innowacyjną platformę zarządzania danymi, obejmującą inteligentne czujniki IoT oraz analitykę predykcyjną, aby pomóc parkom ochrony przyrody na całym świecie chronić, zarządzać i pielęgnować środowisko naturalne.

 

Bez MarkLogic Data Hub nie bylibyśmy w stanie stworzyć tak zaawansowanego technicznie rozwiązania, zmieniającego sposób ochrony dzikiej przyrody . Dzięki potężnym możliwościom tego produktu, strażnicy w parkach ochrony przyrody, którzy pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, zyskują pełny wgląd w to, co dzieje się w każdej sekundzie i mogą zapobiegać incydentom oraz ratować życie zwierząt. Oprócz bycia zaufanym i prawdziwym partnerem, Progress jest również dobrym przyjacielem Sensing Clues, wspierając naszą misję przez lata - powiedział Jan Kees Schakel, założyciel i dyrektor generalny Sensing Clues.

 

Stworzony przez Sensing Clues system zapewnia strażnikom pełny, możliwy do przeszukiwania widok wszystkich chronionych obszarów parku w czasie rzeczywistym. Konsolidując i analizując wielostrukturalne dane z różnych źródeł, udostępnia alerty i mapy ryzyka w przypadku wystąpienia zagrożenia, umożliwiając szybkie działanie. Wizualizacja spostrzeżeń na mapach, osiach czasu oraz wykresach daje obraz chronionych obszarów naturalnych i pomaga zespołom identyfikować wzorce dotyczące nietypowych sytuacji.

 

Rozwiązanie to obejmuje również zarządzanie metadanymi za pomocą semantycznych funkcji narzędzia MarkLogic, co zapewnia intuicyjną i rozbudowaną funkcjonalność wyszukiwania oraz potężne mechanizmy analizy i dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Nasze partnerstwo z Sensing Clues jest przykładem tego, jak rozwiązanie techniczne może przyczynić się do ważnych społecznie celów i uczynić świat lepszym . Sposób, w jaki gromadzimy dane, analizujemy je i zarządzamy nimi, jest niezwykle istotny zarówno dla firm, jak i organizacji pozarządowych, a wykorzystanie odpowiedniego rozwiązania do przekształcenia ich w wiedzę może odblokować możliwości i doprowadzić do nowej sytuacji, która zapewnia naszym klientom przewagę - powiedział John Ainsworth, wiceprezes i dyrektor generalny Progress, odpowiedzialny za platformy aplikacji i danych

 

MarkLogic to wielomodelowa platforma klasy korporacyjnej, która umożliwia przedsiębiorstwom efektywne zarządzanie złożonymi danymi i metadanymi. Integruje każdego rodzaju informacje z dowolnego źródła, bez wstępnie zdefiniowanego schematu, ocenia je i ujednolica, aby następnie przekształcić je w wysokiej jakości, zarządzalne dane dostępne dla całego przedsiębiorstwa. W ten sposób zapewnia użytkownikom możliwość ich świadomego przeszukiwania oraz wykorzystywania w aplikacjach i narzędziach analitycznych. Dzięki funkcjom szybkiego wyszukiwania, funkcjom zabezpieczenia oraz wbudowanej semantyce, platforma MarkLogic umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie godnego zaufania, pełnego widoku dotyczącego ich działalności operacyjnej, pracowników i klientów.

***

O firmie Progress

Firma Progress (Nasdaq: PRGS), której celem jest wspieranie rozwoju biznesu w świecie zdominowanym przez rozwiązania technologiczne, pomaga przedsiębiorcom w przyspieszaniu innowacji, nadawaniu im rozpędu i budowaniu drogi do sukcesu. Jako zaufany dostawca produktów do tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami o dużym znaczeniu, Progress umożliwia klientom opracowywanie niezbędnych rozwiązań, implementowanie ich w odpowiednich obszarach oraz administrowanie nimi w bezpieczny sposób. Setki tysięcy przedsiębiorstw, w tym 1700 firm programistycznych i 3,5 miliona deweloperów, polega na produktach Progress, aby móc osiągać swoje cele. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.progress.com oraz na profilach w serwisach LinkedIn, YouTube, Twitter, Facebook i Instagram.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę