aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zaawansowane technologie firmy Progress chronią przyrodę

6 listopada 2023
Zaawansowane technologie firmy Progress chronią przyrodę

Sensing Clues ratuje dziką przyrodę. Rozwiązania od Progress ograniczają kłusownictwo

 

Korzystająca z rozwiązania MarkLogic Data Hub holenderska organizacja non-profit utworzyła pełny widok chronionych obszarów przyrodniczych, aby zapewnić strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną i pomóc w zapobieganiu kłusownictwu

 

Progress, zaufany dostawca oprogramowania do tworzenia aplikacji i zarządzania infrastrukturą, ogłosił, że Sensing Clues, holenderska organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną przyrody i dzikiej zwierzyny przy użyciu zaawansowanych metod technicznych, wykorzystała rozwiązanie Progress MarkLogic Data Hub do ograniczania zjawiska kłusownictwa. Zapewnia ono strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną do działania w przypadku nieautoryzowanego dostępu do stref zastrzeżonych. Tylko w 2022 r. Sensing Clues wsparło ponad 320 strażników i przeprowadziło ponad 54,5 tys. obserwacji w celu ochrony ponad 3,2 mln hektarów środowiska naturalnego.

 

Na całym świecie prawie 40% wszystkich gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych z powodu różnych czynników, w tym fragmentacji siedlisk, zmian klimatycznych oraz polowań. Dlatego istnieje pilna potrzeba stworzenia zrównoważonych planów zarządzania obszarem i ochrony różnorodności biologicznej, z wykorzystaniem precyzyjnych danych opracowywanych i dostępnych w czasie rzeczywistym. Organizacja Sensing Clues, we współpracy z Progress, stworzyła potężną, bezpieczną i innowacyjną platformę zarządzania danymi, obejmującą inteligentne czujniki IoT oraz analitykę predykcyjną, aby pomóc parkom ochrony przyrody na całym świecie chronić, zarządzać i pielęgnować środowisko naturalne.

 

Bez MarkLogic Data Hub nie bylibyśmy w stanie stworzyć tak zaawansowanego technicznie rozwiązania, zmieniającego sposób ochrony dzikiej przyrody . Dzięki potężnym możliwościom tego produktu, strażnicy w parkach ochrony przyrody, którzy pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, zyskują pełny wgląd w to, co dzieje się w każdej sekundzie i mogą zapobiegać incydentom oraz ratować życie zwierząt. Oprócz bycia zaufanym i prawdziwym partnerem, Progress jest również dobrym przyjacielem Sensing Clues, wspierając naszą misję przez lata - powiedział Jan Kees Schakel, założyciel i dyrektor generalny Sensing Clues.

 

Stworzony przez Sensing Clues system zapewnia strażnikom pełny, możliwy do przeszukiwania widok wszystkich chronionych obszarów parku w czasie rzeczywistym. Konsolidując i analizując wielostrukturalne dane z różnych źródeł, udostępnia alerty i mapy ryzyka w przypadku wystąpienia zagrożenia, umożliwiając szybkie działanie. Wizualizacja spostrzeżeń na mapach, osiach czasu oraz wykresach daje obraz chronionych obszarów naturalnych i pomaga zespołom identyfikować wzorce dotyczące nietypowych sytuacji.

 

Rozwiązanie to obejmuje również zarządzanie metadanymi za pomocą semantycznych funkcji narzędzia MarkLogic, co zapewnia intuicyjną i rozbudowaną funkcjonalność wyszukiwania oraz potężne mechanizmy analizy i dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Nasze partnerstwo z Sensing Clues jest przykładem tego, jak rozwiązanie techniczne może przyczynić się do ważnych społecznie celów i uczynić świat lepszym . Sposób, w jaki gromadzimy dane, analizujemy je i zarządzamy nimi, jest niezwykle istotny zarówno dla firm, jak i organizacji pozarządowych, a wykorzystanie odpowiedniego rozwiązania do przekształcenia ich w wiedzę może odblokować możliwości i doprowadzić do nowej sytuacji, która zapewnia naszym klientom przewagę - powiedział John Ainsworth, wiceprezes i dyrektor generalny Progress, odpowiedzialny za platformy aplikacji i danych

 

MarkLogic to wielomodelowa platforma klasy korporacyjnej, która umożliwia przedsiębiorstwom efektywne zarządzanie złożonymi danymi i metadanymi. Integruje każdego rodzaju informacje z dowolnego źródła, bez wstępnie zdefiniowanego schematu, ocenia je i ujednolica, aby następnie przekształcić je w wysokiej jakości, zarządzalne dane dostępne dla całego przedsiębiorstwa. W ten sposób zapewnia użytkownikom możliwość ich świadomego przeszukiwania oraz wykorzystywania w aplikacjach i narzędziach analitycznych. Dzięki funkcjom szybkiego wyszukiwania, funkcjom zabezpieczenia oraz wbudowanej semantyce, platforma MarkLogic umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie godnego zaufania, pełnego widoku dotyczącego ich działalności operacyjnej, pracowników i klientów.

***

O firmie Progress

Firma Progress (Nasdaq: PRGS), której celem jest wspieranie rozwoju biznesu w świecie zdominowanym przez rozwiązania technologiczne, pomaga przedsiębiorcom w przyspieszaniu innowacji, nadawaniu im rozpędu i budowaniu drogi do sukcesu. Jako zaufany dostawca produktów do tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami o dużym znaczeniu, Progress umożliwia klientom opracowywanie niezbędnych rozwiązań, implementowanie ich w odpowiednich obszarach oraz administrowanie nimi w bezpieczny sposób. Setki tysięcy przedsiębiorstw, w tym 1700 firm programistycznych i 3,5 miliona deweloperów, polega na produktach Progress, aby móc osiągać swoje cele. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.progress.com oraz na profilach w serwisach LinkedIn, YouTube, Twitter, Facebook i Instagram.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę