Adama_Spyrale_1-31.05.21

Zabawa, prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - w Grajewie powstaje wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla przedszkolaków

17 kwietnia 2018
Zabawa, prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - w Grajewie powstaje wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla przedszkolaków

14 kwietnia b.r., rozpoczęła się budowa wyjątkowej przestrzeni dla najmłodszych z Grajewa (k. Łomży). Już niedługo dzieci rozwiną zmysły i zdolności motoryczne m.in. w Wierzbowym Kąciku Wypoczynkowym oraz na ścieżce sensorycznej, a lekcje przyrody odbywać będą w zielonej klasie, tuż przy oazie dzikich ptaków. Projekt został zainicjowany przez pracowników firmy De Heus – wolontariuszy programu „Działamy i wspieramy”.

Projekt wspiera lokalna społeczność. W rozbudowę i aranżację placu przy Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Grajewie zaangażowali się również rodzice, kadra pedagogiczna oraz okoliczni rolnicy. W ramach projektu powstanie m.in. ścieżka sensoryczna, Wierzbowy Kącik Wypoczynkowy, oaza dzikich ptaków oraz domki dla ptaków i wiewiórek. Nie zabraknie także zieleni. Wolontariusze posadzili ponad 100 różnorodnych roślin. Zamontowano również część elementów placu zabaw.

- Nasze działania kierujemy do najmłodszych dzieci, będących na początku swojej przygody z edukacją. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju, nie tylko intelektualnego, ale również ruchowego, bowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Właśnie dlatego tworzymy tę bezpieczną i przyjazną strefę zabaw i odpoczynku dla dzieci  -  komentuje Piotr Bukowski z De Heus.

Wierzymy, że lekcje na świeżym powietrzu w zielonym otoczeniu, na specjalnie przygotowanych ławkach sprawią, że dzieci chętniej będą się uczyły i poznawały świat. Specjalnie przygotowana ścieżka w kształcie plastrów miodu sprawi natomiast, że najmłodsi zadbają o prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej, pobudzając też wyobraźnię dotykową – dodaje.

Prace zostaną zwieńczone już 14 czerwca Rodzinnym Piknikiem Integracyjnym, m.in. z zawodami dla dzieci, quizami, konkursami plastycznymi i ciekawymi pogadankami o bezpieczeństwie. Nie zabraknie także prezentów.

Na realizację tego wyjątkowego miejsca firma De Heus, producent paszy dla zwierząt, przeznaczy 40 tys. zł netto. To efekt programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”, jaki funkcjonuje w firmie. Umożliwia on pracownikom zgłaszanie inicjatyw dla dzieci i ich realizację w całej Polsce. Budowa przestrzeni rozwijającej zmysły najmłodszych mieszkańców Grajewa, to jeden z realizowanych projektów. Innym jest m.in. organizacja turniejów piłkarskich De Heus Cup 2018, jakie odbędą się m.in. w Myszyńcu i Biskupcu, Giżycku oraz Bezpieczny Dzień Dziecka w Czarni. 

Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się już 14 czerwca 2018 r. podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Minister Grzegorz Puda podjął decyzję o udzieleniu pomocy rolnikom poszkodowanym...

Zmiany wprowadzone przez PiS w wymiarze sprawiedliwości, zwłaszcza w Krajowej Ra...

20 czerwca 2021 r. sekretarz stanu Ryszard Bartosik wziął udział w odbywających ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę