Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Zabawa, prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - w Grajewie powstaje wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla przedszkolaków

17 kwietnia 2018
Zabawa, prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - w Grajewie powstaje wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla przedszkolaków

14 kwietnia b.r., rozpoczęła się budowa wyjątkowej przestrzeni dla najmłodszych z Grajewa (k. Łomży). Już niedługo dzieci rozwiną zmysły i zdolności motoryczne m.in. w Wierzbowym Kąciku Wypoczynkowym oraz na ścieżce sensorycznej, a lekcje przyrody odbywać będą w zielonej klasie, tuż przy oazie dzikich ptaków. Projekt został zainicjowany przez pracowników firmy De Heus – wolontariuszy programu „Działamy i wspieramy”.

Projekt wspiera lokalna społeczność. W rozbudowę i aranżację placu przy Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Grajewie zaangażowali się również rodzice, kadra pedagogiczna oraz okoliczni rolnicy. W ramach projektu powstanie m.in. ścieżka sensoryczna, Wierzbowy Kącik Wypoczynkowy, oaza dzikich ptaków oraz domki dla ptaków i wiewiórek. Nie zabraknie także zieleni. Wolontariusze posadzili ponad 100 różnorodnych roślin. Zamontowano również część elementów placu zabaw.

- Nasze działania kierujemy do najmłodszych dzieci, będących na początku swojej przygody z edukacją. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju, nie tylko intelektualnego, ale również ruchowego, bowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Właśnie dlatego tworzymy tę bezpieczną i przyjazną strefę zabaw i odpoczynku dla dzieci  -  komentuje Piotr Bukowski z De Heus.

Wierzymy, że lekcje na świeżym powietrzu w zielonym otoczeniu, na specjalnie przygotowanych ławkach sprawią, że dzieci chętniej będą się uczyły i poznawały świat. Specjalnie przygotowana ścieżka w kształcie plastrów miodu sprawi natomiast, że najmłodsi zadbają o prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej, pobudzając też wyobraźnię dotykową – dodaje.

Prace zostaną zwieńczone już 14 czerwca Rodzinnym Piknikiem Integracyjnym, m.in. z zawodami dla dzieci, quizami, konkursami plastycznymi i ciekawymi pogadankami o bezpieczeństwie. Nie zabraknie także prezentów.

Na realizację tego wyjątkowego miejsca firma De Heus, producent paszy dla zwierząt, przeznaczy 40 tys. zł netto. To efekt programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”, jaki funkcjonuje w firmie. Umożliwia on pracownikom zgłaszanie inicjatyw dla dzieci i ich realizację w całej Polsce. Budowa przestrzeni rozwijającej zmysły najmłodszych mieszkańców Grajewa, to jeden z realizowanych projektów. Innym jest m.in. organizacja turniejów piłkarskich De Heus Cup 2018, jakie odbędą się m.in. w Myszyńcu i Biskupcu, Giżycku oraz Bezpieczny Dzień Dziecka w Czarni. 

Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się już 14 czerwca 2018 r. podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

W ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom, na rzecz aktywizacji z...

Nawet jeżeli na co dzień korzystamy ze zmywarki, która stała się podstawowym ele...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę