aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zachodniopomorskie/ Przed świętami policjanci na koniach patrolują lasy

19 grudnia 2018
Zachodniopomorskie/ Przed świętami policjanci na koniach patrolują lasy

Policjanci z sekcji konnej wraz ze strażnikami leśnymi patrolują w okresie świątecznym podszczecińskie lasy. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą kraść z lasu drewno i choinki.

Patrole Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i straży leśnej można od piątku spotkać na terenie nadleśnictw Trzebież i Gryfino. To odsłona ogólnopolskiej akcji "Choinka".

Policjanci sprawdzają wszystkie osoby, które prowadzą w lesie jakąś działalność – powiedziała PAP we wtorek podkomisarz Agnieszka Kacprzak z sekcji konnej policji w Szczecinie. Kontrole dotyczą m.in. samochodów, które znajdą się w lesie. Jeżeli ktoś wjedzie do lasu nielegalnie, powinien się liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł. Jeśli funkcjonariusze znajdą w samochodzie skradzione drewno to w zależnie od jego wartości konsekwencje będą większe i sprawa trafi do sądu – dodała Kacprzak.

Funkcjonariusze przed świętami zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą kraść z lasu drewno na opał i choinki, ale nie tylko.

Podczas pracy w lesie policjanci na koniach znajdują także miejsca, w których żyją bezdomni – powiedziała Kacprzak. Dodała, że informacje o miejscach ich przebywania otrzymują osoby zajmujące się tą sprawą.

W tym roku od początku trwania akcji nie przyłapano nikogo na kradzieży drewna, czy choinek – powiedziała Kacprzak. Według niej wspólne patrole policji i strażników leśnych przynoszą efekty, bo z roku na rok takich przypadków jest mniej.

Patrole policjantów na koniach i strażników leśnych mają potrwać do świąt.

W tym roku na zbliżające się Boże Narodzenie leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przygotowali około 6 tys. choinek. Drzewka pochodzą ze specjalnych plantacji choinkowych.

 

Kacper Reszczyński (PAP)


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę