aaa_TSW_2023
CTR_2023

Zachodniopomorskie/ Przed świętami policjanci na koniach patrolują lasy

19 grudnia 2018
Zachodniopomorskie/ Przed świętami policjanci na koniach patrolują lasy

Policjanci z sekcji konnej wraz ze strażnikami leśnymi patrolują w okresie świątecznym podszczecińskie lasy. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą kraść z lasu drewno i choinki.

Patrole Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i straży leśnej można od piątku spotkać na terenie nadleśnictw Trzebież i Gryfino. To odsłona ogólnopolskiej akcji "Choinka".

Policjanci sprawdzają wszystkie osoby, które prowadzą w lesie jakąś działalność – powiedziała PAP we wtorek podkomisarz Agnieszka Kacprzak z sekcji konnej policji w Szczecinie. Kontrole dotyczą m.in. samochodów, które znajdą się w lesie. Jeżeli ktoś wjedzie do lasu nielegalnie, powinien się liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł. Jeśli funkcjonariusze znajdą w samochodzie skradzione drewno to w zależnie od jego wartości konsekwencje będą większe i sprawa trafi do sądu – dodała Kacprzak.

Funkcjonariusze przed świętami zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą kraść z lasu drewno na opał i choinki, ale nie tylko.

Podczas pracy w lesie policjanci na koniach znajdują także miejsca, w których żyją bezdomni – powiedziała Kacprzak. Dodała, że informacje o miejscach ich przebywania otrzymują osoby zajmujące się tą sprawą.

W tym roku od początku trwania akcji nie przyłapano nikogo na kradzieży drewna, czy choinek – powiedziała Kacprzak. Według niej wspólne patrole policji i strażników leśnych przynoszą efekty, bo z roku na rok takich przypadków jest mniej.

Patrole policjantów na koniach i strażników leśnych mają potrwać do świąt.

W tym roku na zbliżające się Boże Narodzenie leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przygotowali około 6 tys. choinek. Drzewka pochodzą ze specjalnych plantacji choinkowych.

 

Kacper Reszczyński (PAP)


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę