Zacznij od zdrowia – drugi sezon programu TVP wspieranego przez PZU

18 października 2022
Zacznij od zdrowia – drugi sezon programu TVP wspieranego przez PZU

Ruszył drugi sezon programu „Zacznij od zdrowia”, który emitowany będzie w każdą niedzielę o godz. 17:30 na antenie TVP2. W kolejnych odcinkach programu, który powstaje we współpracy z PZU, zostaną przybliżone najciekawsze tematy z obszaru medycyny, profilaktyki zdrowotnej oraz bezpieczeństwa. W magazynie znajdą się porady ekspertów, którzy opowiedzą w jaki sposób można o siebie zadbać. Nie zabraknie także felietonów o Dobrej Drużynie PZU, która promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Przygotowany we współpracy TVP z PZU program „Zacznij od zdrowia” po raz pierwszy pojawił się na antenie TVP2 w ubiegłym roku, aby w przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób przybliżać widzom zagadnienia związane z prewencją zdrowotną. W tym roku zobaczymy 12 nowych odcinków drugiego sezonu. Pierwszy z nich, opowiadający o stanie zdrowia Polaków po pandemii koronawirusa, został wyemitowany 9 października 2022. Kolejne odcinki będzie można oglądać na antenie TVP2 w każdą niedzielę o godz. 17:30. Realizowany w nowoczesnej formule, wykorzystującej możliwości studia XR i technologii rozszerzonej rzeczywistości, program poruszać będzie najważniejsze zagadnienia z obszaru medycyny. W każdym odcinku eksperci, a wśród nich lekarze PZU Zdrowie, odpowiedzą na pytania dotyczące m.in.: stanu zdrowia Polaków po pandemii, bezsenności, cukrzycy, otyłości czy depresji. W magazynie będzie można dowiedzieć się także, jak na co dzień dbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

- PZU prowadzi szereg działań ukierunkowanych na ochronę zdrowia i życia Polaków. Jednym z takich projektów jest program „Zacznij od zdrowia”, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Poprzez takie właśnie działania chcemy uświadamiać Polaków jak ważna jest profilaktyka, aktywny styl życia czy edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Program ma na celu zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych, właściwej diety czy uprawiania sportu– mówi Agnieszka Osuch, dyrektor Biura Prewencji PZU.

PZU od lat angażuje się w akcje promujące profilaktykę zdrowotną i aktywny styl życia. W tym roku ubezpieczyciel realizuje ogólnopolski projekt „Zdrowe Życie”, podczas którego mieszkańcy jedenastu miast w całej Polsce mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Projekt jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych, Narodowym Funduszem Zdrowia, PZU i pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Dla największego polskiego ubezpieczyciela bardzo ważne jest również bezpieczeństwo Polaków. PZU od lat wspiera ratowników wodnych i górskich oraz realizuje projekty dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze, w domu czy podczas uprawiania sportu. Tych tematów również nie zabraknie w niedzielnych audycjach „Zacznij od zdrowia”.

Dużą rolę w profilaktyce zdrowia odgrywa także aktywność fizyczna. Za sprawą ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU, której kapitanką jest najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, ubezpieczyciel promuje sport wśród dzieci i młodzieży. Ciekawostki na temat tej inicjatywy wspierającej dziś już ponad 70 tys. trenujących sport młodych ludzi, będzie można śledzić w kolejnych odcinkach „Zacznij od zdrowia”.

Zapraszamy do oglądania programu w każdą niedzielę o 17.30 na antenie TVP2. Magazyn prowadzi dziennikarz i prezenter Adam Giza znany m.in. z programów telewizyjnych poruszających tematy medyczne.


POWIĄZANE

Coraz większe niezadowolenia wśród społeczności rolniczej budzi ustawa wprowadza...

Monitoring parametrów, precyzyjne pomiary oraz dbałość o każdy detal produktu. G...

Kombajny i sieczkarnie wyposażone są w wyrafinowane układy elektroniczne i telem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę