aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zakup ogrodzenia z montażem – dlaczego warto zdecydować się na kompleksową usługę

5 kwietnia 2022
Zakup ogrodzenia z montażem – dlaczego warto zdecydować się na kompleksową usługę

Wybierając ogrodzenie, oprócz dopasowania jego designu i sprawdzenia jakości wykonania, powinniśmy zadbać o profesjonalny montaż. Tylko wtedy będziemy pewni, że przegroda posłuży nam przez długie lata.

 

Stawiając ogrodzenie, chcemy, aby było ono piękne i trwałe. Nie zawsze udaje się te wymagania spełnić, szczególnie, że o otoczeniu posesji myślimy przeważnie na końcu realizowania inwestycji. Chcąc oszczędzić, niektórzy decydują się na gotowe rozwiązania dostępne w hipermarketach budowlanych. Spróbujmy jednak zastanowić, się czy nie są to oszczędności pozorne oraz co przemawia za wyborem rozwiązań kompleksowych.

 

Estetyka, funkcjonalność, trwałość

Choć klienci zastanawiający się nad zakupem ogrodzenia często w pierwszej kolejności kierują się jego wyglądem, warto pamiętać, że powinno być ono nie tylko piękne, ale też trwałe i funkcjonalne – stwierdza Małgorzata Podemska, menadżer ds. rozwoju rynku w firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Inwestorzy przed wszystkim zwracają uwagę na formę i kolory, dopasowując je do architektury domu, ale często też kierują się własnymi wyobrażeniami „idealnego ogrodzenia”. Oczywiście kwestie estetyki są bardzo ważne, w końcu ogrodzenie stanowi niejako wizytówkę całej posesji. Nie można się jednak ograniczać tylko do tego, czy się nam ono podoba. Pamiętajmy, że każdego dnia będziemy korzystać z furki i bramy, a forma przęseł oraz zastosowane zabezpieczenia będą wpływać na poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość produktu. To istotne, aby dokładnie sprawdzić wszelkie dostępne informacje dotyczące zarówno wykorzystanych materiałów, jak i procesu produkcji.

Zwróćmy uwagę na sposób zabezpieczenia antykorozyjnego – podpowiada ekspertka z firmy Plast-Met. – Sprawdzonym rozwiązaniem jest systemu Duplex. To doskonała metoda przeciwdziałania rdzy, polegająca na nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej. Duplex chroni cynk przed utlenianiem, przedłuża jego żywotność, stabilizuje kolor i zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną.

 

Z myślą o środowisku

Dla świadomych konsumentów znaczenie będą miały także względy ekologiczne. Renomowani producenci zachowują transparentność w kwestii procesu produkcji i kładą nacisk na wprowadzanie rozwiązań minimalizujących szkodliwy wpływ na środowisko.

W przypadku produkcji Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych stosujemy tzw. metodę przenikania, dzięki czemu zmniejszamy liczbę wymaganych spawań i minimalizujemy ilości niebezpiecznych dla środowiska odpadów – wyjaśnia Małgorzata Podemska. – Nie wykorzystujemy też szkodliwych chemikaliów i półproduktów, które wymagałyby utylizacji.

 

W systemie najprościej

Kompleksowość to kolejny ważny aspekt przy zakupie ogrodzenia. Decydując się na przypadkowych producentów czy hipermarkety, często nie mamy możliwości skompletowania całości systemu o jednolitej formie.

Ogrodzenie to nie tylko przęsła i słupki, równie ważnymi elementami są furtka, brama, a do tego dedykowane systemy automatyki, jak również takie elementy dodatkowe jak domofon i skrzynka na listy – zwraca uwagę specjalistka. – Dla wygody i pewności, że wszystko będzie do siebie pasowało, dobrze jest zamówić wszystko w jednym miejscu. W naszych systemach klient znajdzie bramy dwuskrzydłowe lub przesuwne, furtki i komplet elementów mocujących. Dobrać do nich można moduł Centerbox, a także oświetlenie w postaci lamp ogrodzeniowych i ogrodowych.

 

Co z tym montażem?

Załóżmy, że system ogrodzeniowy został wybrany – co dalej? Pozostaje kwestia montażu. Najlepiej zaufać wyszkolonej ekipie monterskiej specjalizującej się w takich zadaniach. Jeśli zdecydujemy się na jej usługi, w cenie otrzymamy też pomiar.

Specjaliści przyjeżdżają na posesję i dokładnie mierzą teren, biorąc pod uwagę wszelkie spadki – tłumaczy Małgorzata Podemska z Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Dopiero na tej podstawie zamawiane są elementy ogrodzenia, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. Wyszkolona ekipa zajmuje się całym montażem począwszy od odwiertów i betonowania, przez montaż przęseł i słupków, kończąc na instalacji automatyki i lamp. Zadaniem inwestora jest jedynie złożyć zamówienie i uczestniczyć w odbiorze. Potem może on liczyć na fachowe doradztwo i w razie konieczności – pomoc techniczną.

 

 

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem. www.plast-met.plBiuro prasowe Plast-Met


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę