Targi_china_210519-750

ZAPLANUJ BEZPIECZNE WAKACJE SWOJEMU DZIECKU!

29 czerwca 2018
ZAPLANUJ BEZPIECZNE WAKACJE SWOJEMU DZIECKU!
Newseria Lifestyle

Nasze pociechy rozpoczęły najbardziej wyczekiwany okres w roku - wakacje! Warto więc zorganizować ten czas tak, by dzieci mogły cieszyć się odpoczynkiem radośnie i bezpiecznie. Najczęstszym dylematem przed jakim stają rodzice jest decyzja, czy wysłać dziecko na zorganizowany obóz, czy  spróbować zorganizować mu czas w domu. Która opcja jest nie tylko lepszym, ale przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem ?

Zorganizowanie wolnego czasu dzieciom podczas wakacji jest niemałym wyzwaniem. Każdy rodzic chce, aby oprócz radosnej zabawy i zasłużonego wypoczynku jego pociecha była przede wszystkim bezpieczna, szczególnie wtedy, gdy pozbawiona jest opieki najbliższych. Zapracowani rodzice często nie mogą sobie pozwolić na wyjazd z dzieckiem ze względu na pracę, czy też inne obowiązki. Coraz częściej planują wyjazd na obóz, aby dziecko mogło spędzić wakacje w gronie swoich rówieśników. Zatem jakie są zalety zorganizowanych obozów dla dzieci ?

DOBRA ZABAWA I NAUKA SAMODZIELNOŚCI

Decydując się na zorganizowany obóz naszego dziecka, nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, ile korzyści przynosi taki samodzielny wyjazd.  W trakcie beztroskiej zabawy, atrakcyjnych zajęć  i czasu spędzonego wśród przyjaciół dziecko uczy się samodzielności, a przede wszystkim odpowiedzialności. Dodatkowo nabywa umiejętności budowania relacji ze swoimi rówieśnikami, pracy i zabawy w grupie oraz zdrowej rywalizacji, która motywuje do działania i rozwijania swoich pasji.

BEZPIECZNY OBÓZ

Wybierając odpowiedni obóz dla naszego dziecka, przede wszystkim naszym priorytetem powinno być jego bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Warto wysłać naszego spragnionego przygód  nastolatka na obóz za pośrednictwem doświadczonego organizatora, np. biura podróży. Zaletą takiego wyboru jest powierzenie  dziecka  fachowcom, którzy zorganizują każdy element wypoczynku w sposób zaplanowany wykorzystując swoje doświadczenie - Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego też zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów. Zależy nam na tym, aby dziecko wiedziało, że może zwrócić się do nas z każdym problemem, dzięki czemu zawsze będzie czuło się bezpiecznie - mówi  Piotr Urbański kierownik działu wypoczynku dzieci i młodzieży w Almaturze.

PRZED RODZICAMI CIĘŻKI WYBÓR

Wakacje są okresem, kiedy dziecko ma bardzo dużo wolnego czasu. Mali buntownicy często zapominają o zdrowym rozsądku i zasadach bezpieczeństwa, w szczególności gdy pozbawieni są opieki dorosłych. Dlatego też dobrze jest zaplanować wakacyjny czas tak, aby dziecko spędziło go w aktywny i urozmaicony sposób, pod okiem doświadczonego opiekuna. Zmiana otoczenia, nowi przyjaciele i niesamowite, codzienne atrakcje sprawią, że dziecko zdobędzie nowe doświadczenie, nawiąże trwałe przyjaźnie, a radosne chwile spędzone na obozie zapadną na długo w jego pamięci.

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Od 31 maja do 29 czerwca 2019 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnio...

W celu usprawnienia systemu ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarczych M...

W dniach 21-24 maja 2019 r. odbyła się 12 edycja targów Seoul Food and Hotel 201...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę