aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zarząd KRIR u Prezydenta walczy przeciw "piątce dla zwierząt"

30 września 2020
Zarząd KRIR u Prezydenta walczy przeciw "piątce dla zwierząt"

W dniu 28 września 2020 r. członkowie Zarządu KRIR spotkali się Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie dotyczyło projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt tzw. piątka dla zwierząt. Zarząd KRIR podejmuje działania wszelkie możliwe działania, aby ten wysoce szkodliwy nie tylko dla rolnictwa, ale i dla gospodarki projekt nie wszedł w życie. Szczególnie szkodliwe propozycje dotyczące zakazu uboju rytualnego oraz zakazu hodowli zwierząt futerkowych wpłyną negatywnie nie tylko na ekonomię gospodarstw rolnych, ale i na cały sektor rolno-przemysłowy, zmniejszając znaczenie polskich przedsiębiorstw, w szczególności na światowym rynku mięsa wołowego i drobiowego.
To kolejna odsłona walki środowiska rolniczego z tzw. „piątką dla zwierząt”, która to ustawa ma fatalne skutki dla wielu polskich gospodarstw rolnych.
Krajowa Rada Izb Rolniczych na czele której stoi Wiktor Szmulewicz, nie daje za wygraną i wczorajsze spotkanie u Prezydenta Andrzeja Dudy miało na celu przekonać głowę państwa do zawetowania niezwykle kontrowersyjnej ustawy, jeżeli trafi ona w niekorzystnym dla rolników kształcie.
Wydaje się na dzisiaj, że Prezydent Andrzej Duda nie podpisze ustawy, która będzie krzywdząca dla rolników. Czas jednak pokaże, jak będzie naprawdę.

"Piątka dla zwierząt" Duda

oprac. e-mk na podst. info KRIR


POWIĄZANE

Rynek orzechów w Brazylii wykazuje obiecujący wzrost, szczególnie napędzany rosn...

Całoroczne hale namiotowe umożliwiły rozwój polskich przedsiębiorstw. Zarówno ma...

Uprawa rzepaku wymaga intensywnej ochrony przed chorobami grzybicznymi. Aby ta b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę