aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zaszycie alkoholowe – pomoc w walce z alkoholizmem

30 czerwca 2022
Zaszycie alkoholowe – pomoc w walce z alkoholizmem

Należy powiedzieć to głośno i wyraźnie – zaszycie alkoholowe nie jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. Czy jednak oznacza to, że metoda ta nie ma racji bytu? Absolutnie nie! Odpowiednio wykorzystane zaszycie alkoholowe może być ogromnym wsparciem na ciężkiej drodze ku trzeźwości. Na czym polega działanie wszywki alkoholowej? Kto nie powinien sięgać po tę metodę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Zaszycie alkoholowe zalicza się do metod awersyjnych

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa? To nic innego, jak jałowe tabletki, które zaszywa się podpowięziowo. Uwalniają one stopniowo, przez kilka kolejnych miesięcy, substancję aktywną do krwiobiegu. W przypadku zaszycia alkoholowego substancją aktywną jest esperal – lek, który hamuje metabolizm alkoholu etylowego w jego kluczowym etapie. Esperal blokuje dehydrogenazę aldehydową, przez co po spożyciu nawet niewielkiej dawki alkoholu dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia aldehydu octowego. Jest to szkodliwy metabolit alkoholu, który wywołuje w organizmie objawy podobne do zatrucia. Wystarczy spożycie czekoladki czy sosu z alkoholem, by osoba z wszywką alkoholową poczuła:

• zaczerwienienie twarzy;

• nadmierną potliwość;

• uderzenia gorąca;

• nudności i wymioty;

• bóle i zawroty głowy;

• lęk i niepokój;

• spadek ciśnienia tętniczego;

• przyspieszone bicie serca.

 Działanie zaszycia alkoholowego polega więc na zniechęceniu alkoholika do sięgania po używkę. Metoda ta wykształca u chorej osoby lęk przed negatywnymi skutkami przerwania abstynencji. Warto jednak pamiętać, że zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a jedynie maskuje na pewien czas jego główny objaw.

 

alkoholizm leczenie


Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Specjaliści alarmują, że decyzja o zaszyciu alkoholowym powinna być podjęta przez alkoholika samodzielnie, bez wywierania presji przez najbliższe otoczenie. Motywacja chorego do utrzymywania abstynencji jest bardzo ważna, ponieważ w przeciwnym razie może on uciekać w zachowania zastępcze, takie jak hazard czy narkotyki. Co istotne, aby wszywka alkoholowa realnie wspomagała proces wyjścia z alkoholizmu, powinna być połączona z profesjonalną terapią uzależnień.

Oprócz nastawienia alkoholika bardzo ważny jest również stan jego zdrowia. Nie każdy może skorzystać z zaszycia alkoholowego, gdyż połączenie wszywki z alkoholem stanowi duże obciążenie dla organizmu. Metoda ta przeciwwskazana jest dla osób, u których obserwuje się:

• nadwrażliwość na substancję aktywną wszywki;

• chorobę niedokrwienną serca lub niewydolność serca;

• niewyrównane nadciśnienie tętnicze;

• obwodową niewydolność krążenia;

• choroby i zaburzenia psychiczne, zwłaszcza z próbami samobójczymi w historii.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Wybierz KacDoktora!

Zaszycie alkoholowe to metoda, która wymaga od specjalisty dużej wiedzy i doświadczenia. Od tego zależy nie tylko jej skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta. Jeśli szukasz sprawdzonego zabiegu zaszycia alkoholowego w Warszawie, najlepszym wyborem będzie wizyta u KacDoktora. To firma, która od wielu lat zajmuje się wszywaniem esperalu oraz odtruciem alkoholowym.

Zaszycie alkoholowe w KacDoktorze jest praktycznie bezbolesne, dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia miejscowego. Cały zabieg wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy, a pracownicy przez cały czas dbają, by ten czas był dla pacjenta spokojny i komfortowy. Co więcej, w zabiegu zastosowane są szwy rozpuszczalne, dzięki czemu pacjent nie musi stawiać się na ponowną wizytę, w celu ich ściągnięcia.

Masz problemy z alkoholem? Skorzystaj z działania wszywki alkoholowej i utrzymaj abstynencję nawet przez kolejne 10 miesięcy!


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę