„Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w Mikołowie

15 września 2017
„Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w Mikołowie

Już od piątku (15.09.2017) odbędzie się kolejna zbiórka makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Tym razem specjalnie oznakowany kontener stanie przed Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie (ul. Gliwicka 3). Klub Gaja zaprasza wszystkich chętnych do przyniesienia starych gazet, zeszytów, kartonów. Dzięki akcji możemy pomóc w opiece, leczeniu i terapii uratowanych koni przez Klub Gaja. Zbiórka makulatury potrwa do 25 września. Czekamy na Twój gest dla środowiska!

To już kolejny hipermarket Auchan, który dołącza do akcji, dzięki której możemy przyczynić się do ochrony środowiska (1 tona makulatury to ocalone przed wycinką ok. 17 drzew) oraz pomóc potrzebującym zwierzętom. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” wspiera m.in. ich utrzymanie, leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Uratowane konie coraz częściej potrzebują specjalistycznej opieki ze względu na wiek i przebyte choroby. 

„Cieszę się bardzo, że firma Auchan traktuje bardzo dosłownie społeczną odpowiedzialność biznesu. To już drugi hipermarket tej sieci, z którym Klub Gaja współpracuje dla dobra środowiska i zwierząt. W Bielsku-Białej zbiórka makulatury stała się już tradycją dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników Auchan ” – mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Zbiórka makulatury w Auchan w Mikołowie potrwa od 15 - 25 września 2017. W pierwszy dzień zbiórki, w piątek o godzinie 15.00 odbędzie się także spotkanie z edukatorem Jarosławem Kasprzykiem z Klubu Gaja, który opowie jak dbać o środowisko naturalne, między innymi ile drzew możemy uratować zbierając makulaturę oraz przedstawi historie uratowanych koni przez Klub Gaja. Partnerami organizacji mikołowskiej akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" są hipermarket Auchan w Mikołowie oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

 Klub Gaja może pomagać zwierzętom tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
• pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069)

Więcej informacji:
Jacek Bożek, Klub Gaja, tel.: 603636554

Jolanta Migdał, Klub Gaja, tel.: 609495871

 

Klub Gaja


POWIĄZANE

Wiceminister Sławomir Mazurek przewodniczył polskiej delegacji na 24 posiedzeniu...

Chiny uzgodniły warunki otwarcia swojego rynku dla drobiu z Niemiec. Taką inform...

Motylarnia powstanie w przyszłym roku przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę