Zbiory soi w Niemczech

29 października 2020
Zbiory soi w Niemczech

Według Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech w 2020 r. zebrano około 94 100 ton soi, czyli więcej niż w poprzednich latach. W porównaniu z rokiem poprzednim wielkość zbiorów wzrosła o 12% pomimo średnich plonów i aż o 60% w porównaniu do 2018 roku.

Od 2012 roku zbiory soi w Niemczech wzrosły ponad dziesięciokrotnie ze względu na stale rosnącą powierzchnię upraw. W czasie zbiorów w 2020 r. powierzchnia upraw wyniosła 32 900 ha, czyli o 14% więcej niż w roku poprzednim. Natomiast plony były nieco niższe. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano spadek plonu o 2% do średnio 28,6 dt/ha. Według badań Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH) najsilniejsze spadki plonów wystąpiły w zachodnich Niemczech.

W Nadrenii Północnej-Westfalii sprowadzono ok. 25% mniej niż w roku poprzednim, w Hesji plony spadły o 20%. W Meklemburgii-Pomorzu Przednim odnotowano spadek plonów o 12%. Jednak ponieważ obszary w Hesji i Meklemburgii-Pomorzu Przednim intensywnie rosły w 2020 r., zebrano tam więcej soi niż w 2019 r.

Chociaż plony w południowych Niemczech również nieznacznie spadły, w większości były one w stanie znacznie wzrosnąć we wschodnich Niemczech. Największy wzrost o 130% do 23,2 dt/ha odnotowano w Saksonii-Anhalt.

 

kzprirb.pl


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę