Zbliża się XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

10 października 2017
Zbliża się XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Phil Hogan, Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, Ministrowie Rolnictwa UE, przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii w Polsce dyskutować będą o przyszłości światowego rynku mleka podczas XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (FSM) to wielkie wydarzenie w branży mleczarskiej. W tym roku, w terminie 18-20 października 2017 r. odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Uczestnicy konferencji oraz zaproszeni goście dyskutować będą o przyszłości światowego mleczarstwa, cenach, nowych rynkach, Brexicie i jego skutkach dla rynku mleka oraz nowych propozycjach w zakresie zmian Wspólnej Polityki Rolnej.
- Przed światowym mleczarstwem wielkie wyzwania - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum - Ogromne ilości mleka w proszku w magazynach unijnych, szalejące ceny masła, umowa
o wolnym handlu z Nową Zelandią, Brexit oraz inne ważne dla produkcji i przetwórstwa mleka tematy zdominują tegoroczną edycję.
W tym roku w Forum weźmie udział bardzo dużo firm mleczarskich spoza Polski. Świadczy to o coraz większym prestiżu polskiej konferencji.
- Piętnaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy organizować naszą konferencję nawet nie przypuszczałam, że rozrośnie się ona do tak ogromnego przedsięwzięcia, z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju europejskiego i światowego mleczarstwa - dodaje Agnieszka Maliszewska - Świadczy to też o tym, że polskie mleczarstwo zaczyna być bardzo znaczącym punktem na światowej mapie polityki mlecznej.
Wśród prelegentów zagości Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA) – Michel Nalet, który podzieli się swoją wiedzą na temat znaczenia handlu i wspólnego rynku jako kluczowych czynników do osiągnięcia sukcesu w europejskim mleczarstwie. Mike Petersen – Specjalny Wysłannik Nowej Zelandii ds. Rolnictwa i Handlu Towarami Rolnymi zaprezentuje stanowisko Nowej Zelandii w zakresie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.


Biuro Organizacyjne
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
Więcej informacji dla mediów:
tel. 85 743 68 56
e-mail: info@forum-mleczarskie.org


POWIĄZANE

Odpowiadając na wniosek przyjęty na VI Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych ...

Komisja Europejska od 18 stycznia do 12 kwietnia 2021 r. prowadzi konsultacje pu...

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik uczestniczył dziś w polsko-niderlandzkim spotka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę