aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zbliżają się Targi ENEX - NOWA ENERGIA. Wśród wystawców IBC SOLAR

16 lutego 2022
Zbliżają się Targi ENEX - NOWA ENERGIA. Wśród wystawców IBC SOLAR
Newseria Biznes

Pozostał tydzień do największych targów energetycznych w Polsce. Podczas ENEX Nowa Energia zaprezentują się najważniejsi przedstawiciele branży odnawialnych źródeł energii i energetyki konwencjonalnej w kraju i za granicą. Swoją obecność potwierdził także IBC SOLAR, dostawca kompleksowych systemów PV z portfolio obejmującym realizacje na całym świecie. Firma obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia i z tej okazji przygotowała dla odwiedzających szereg atrakcji.

Tegoroczna edycja targów ENEX NOWA ENERGIA odbędzie się 23-24 lutego 2022 roku w Kielcach. Na uczestników czekać będą producenci paneli fotowoltaicznych, przedsiębiorstwa zajmujące się magazynowaniem energii, przedstawiciele sektora elektromobilności, instalatorzy pomp ciepła, jak również firmy związane z tradycyjną energetyką. Będzie można skorzystać z bogatej oferty wydarzeń towarzyszących, takich jak Forum SOLAR+, Konferencje ENERGIA PL oraz Heat Not Lost, a także Forum Pomp Ciepła.

W gronie wystawców znajdzie się IBC SOLAR, światowy lider systemów PV i dostawca kompleksowych rozwiązań dla magazynowania energii, który przez ostatnie lata prężnie rozwija swoje biuro na rynku polskim. Na swoim stoisku firma pokaże m.in. najnowszą wersję aerodynamicznego systemu montażowego AeroFix G3 dla dachów płaskich. Produkt ten odpowiada na trendy w fotowoltaice: pozwala instalować systemy PV w sześciu konfiguracjach, z wykorzystaniem różnych rozmiarów modułów i bez przebijania powierzchni dachu.

Odwiedzający zainteresowani nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie energy storage docenią także możliwość obejrzenia inwerterów hybrydowych i systemów magazynowania energii z oferty marki. - W związku z planowanymi zmianami na rynku prosumentów podniesienie autokonsumpcji będzie z pewnością jednym z trendów PV w 2022 roku. Ważne jednak, by robić to z głową, w oparciu o szczegółową analizę zapotrzebowania energetycznego i przemyślany projekt instalacji PV uwzględniający ułożenie i rozmiar modułów - tłumaczy Mariusz Wilk, Country Manager IBC SOLAR Polska.

Targi ENEX będą dobrą okazją do rozmowy z ekspertami IBC SOLAR Polska na temat kompleksowych rozwiązań PV dla prosumentów indywidualnych, instalacji komercyjnych, a także przyszłościowego segmentu parków słonecznych. Marka świętująca w tym roku 40-lecie istnienia chętnie dzieli się doświadczeniem i dobrymi praktykami zdobytymi podczas realizacji kompleksowych projektów w różnych regionach na całym świecie. Dodatkowo do współpracy przy kieleckim wydarzeniu firma zaprosiła swoich partnerów. W efekcie uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w szkoleniach i prezentacjach prowadzonych przez specjalistów Enphase Energy, GoodWe i Eko Projekt. Szczegółowy harmonogram warsztatów dostępny jest na stronie wystawcy.

Targi ENEX Nowa Energia odbędą się w dniach 23-24 lutego 2022 roku, na terenie centrum Targi Kielce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji oraz pobraniu darmowej wejściówki. Więcej informacji na te i inne tematy związane z IBC SOLAR można dowiedzieć się podczas ENEX Nowa Energia, największych w Polsce targów energetycznych, w hali F, na stoisku F-21.


IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 40 lat firma ma na swoim koncie sześć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 15 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków słonecznych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.

W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, a także miejską elektrownię słoneczną na dachach wysokościowców spółdzielni PSM Winogrady w Poznaniu.

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę