Zadecydowaliśmy: PKW podała ostateczne wyniki do Sejmu i Senatu

15 października 2019
Zadecydowaliśmy: PKW podała ostateczne wyniki do Sejmu i Senatu

Jak przekazał przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz, frekwencja była rekordowa w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła 61,74 proc. To najwyższa frekwencja w wyborach parlamentarnych w ostatnich 30 latach.
Przy tak wysokiej frekwencji zadecydowaliśmy, kto będzie miał władzę w kolejnych latach.
Wyniki wyborów przedstawione przez PKW w czasie konferencji:
SEJM:PiS - 43,59 Koalicja Obywatelska - 27,4 Lewica - 12,56 PSL - 8,55 Konfederacja - 6,81 proc.
Podział mandatów w Sejmie:
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów, Koalicja Obywatelska - 134 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 49 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe - 30 mandatów, Konfederacja Wolność i Niepodległość - 11 mandatów, Mniejszość Niemiecka - 1 mandat
Poniżej prezentujemy mapkę która pokazuje rozkład elektoratu. Na niebiesko poparcie dla PiS, na pomarańczowo dla KO


Dość niespodziewanie zakończyły się wybory do Sanatu. Prawo I Sprawiedliwość straciło większość i do podejmowania decyzji w głosowaniach będzie musiało szukać koalicjantów.

Podział mandatów przedstawia się następująco:
PiS 44,56 proc. 48 mandatów

KO 35,66 proc. 43 mandaty

PSL 5 72 proc. 3 mandaty

SLD 2,28 proc. 2 mandaty

Krzysztof Kwiatkowski 1 mandat

Wadim Tyszkiewicz 1 mandat

Lidia Staroń 1 mandat

Demokracja obywatelska 1 mandat

Poniżej pełna imienna lista Senatorów na kadencję 2019-2023

Lista nowych senatorów Prawo i Sprawiedliwość:
Jan Maria Jackowski
Wojciech Skurkiewicz
Stanisław Karczewski
Tadeusz Kopeć
Ryszard Majer
Marek Martynowski
Andrzej Pająk
Jan Hamerski
Wiktor Durlak
Włodzimierz Bernacki
Marek Pęk
Kazimierz Wiatr
Jerzy Czerwiński
Ewa Gawęda
Jacek Bogucki
Mariusz Gromko
Marek Komorowski
Mieczysław Golba
Alicja Zając
Stanisław Ożóg
Janina Sagatowska
Zdzisław Pupa
Waldemar Kraska
Robert Mamątow
Maria Koc
Rafał Ambrozik
Wiesław Dobkowski
Przemysław Błaszczyk
Dorota Tobiszowska
Jerzy Chróścikowski
Józef Zając
Grzegorz Czelej
Józef Łyczak
Stanisław Gogacz
Krzysztof Słoń
Margareta Budner
Małgorzata Kopiczko
Bogusława Orzechowska
Wojciech Piecha
Jarosław Rusiecki
Jacek Włosowicz
Rafał Ślusarz
Krzysztof Stanisław Mróz
Grzegorz Bierecki
Michał Seweryński
Maciej Łuczak
Aleksander Szwed
Dorota Czudowska

Lista nowych senatorów Koalicji Obywatelskiej:
Adam Szejnfeld
Joanna Sekuła
Marek Plura
Tomasz Grodzki
Zygmunt Frankiewicz
Krzysztof Brejza
Beniamin Godyla
Danuta Jazłowiecka
Jacek Bury
Jerzy Fedorowicz
Kazimierz Kleina
Aleksander Pociej
Kazimierz Michał Ujazdowski
Marek Borowski
Barbara Borys-Damięcka
Halina Bieda
Władysław Komarnicki
Robert Dowhan
Artur Dunin
Antoni Mężydło
Andrzej Kobiak
Jerzy Wcisła
Leszek Czarnobaj
Agnieszka Gorgoń-Komor
Beata Małecka-Libera
Marcin Bosacki
Jadwiga Rotnicka
Wojciech Ziemniak
Ewa Matecka
Janusz Pęcherz
Magdalena Kochan
Janusz Gromek
Paweł Arndt
Jolanta Hibner
Ryszard Świlski
Agnieszka Maria Kołacz-Leszczyńska
Stanisław Lamczyk
Sławomir Rybicki
Alicja Chybicka
Bogdan Klich
Bogdan Borusewicz
Bogdan Zdrojewski
Barbara Zdrojewska
Lista nowych senatorów PSL:
Ryszard Bober
Michał Kamiński
Jan Filip Libicki
Lista nowych senatorów SLD:
Wojciech Konieczny
Gabriela Morawska-Stanecka
Lista nowych senatorów niezależnych:
Wadim Tyszkiewicz
Stanisław Gawłowski
Lidia Staroń
Krzysztof Kwiatkowski


Poniżej przedstawiamy pełną imienną listę zatwierdzonych już posłów na kadencję 2019-2023

Nowi Posłowie Prawo i Sprawiedliwość:
Jarosław Kaczyński,
Mateusz Morawiecki,
Małgorzata Wassermann
Jadwiga Emilewicz
Mariusz Kamiński
Jarosław Gowin
Kacper Płażyński
Sebastian Kaleta
Mariusz Błaszczak
Antoni Macierewicz
Anita Czerwińska
Ryszard Terlecki
Jarosław Sellin
Marek Kuchciński
Bolesław Piecha
Mirosława Stachowiak-Różecka
Zbigniew Ziobro
Piotr Gliński
Dominik Tarczyński
Przemysław Czarnecki
Michał Dworczyk
Elżbieta Witek
Adam Lipiński
Jerzy Polaczek
Łukasz Schreiber
Anna Maria Siarkowska
Dariusz Piontkowski
Jarosław Zieliński
Adam Andruszkiewicz
Marcin Horała
Piotr Muller
Marek Gróbarczyk
Jan Dziedziczak
Arkadiusz Mularczyk
Marek Suski
Radosław Fogiel
Łukasz Szumowski
Krzysztof Tchórzewski
Henryk Kowalczyk
Jan Krzysztof Ardanowski
Tomasz Rzymkowski
Jacek Sasin
Paweł Szefernaker
Zdzisław Sipiera
Anna Krupka
Dominika Chorosińska
Piotr Uściński
Andrzej Adamczyk
Bartosz Kownacki
Tomasz Latos
Małgorzata Gosiewska
Joanna Lichocka
Maciej Wąsik
Marek Opioła
Zbigniew Girzyński
Jarosław Krajewski
Janusz Śniadek
Rafał Bochenek
Tadeusz Cymański
Anna Schmidt-Rodziewicz
Jacek Ozdoba
Jacek Osuch
Ewa Leniart
Waldemar Buda
Krzysztof Lipiec
Piotr Wawrzyk
Paweł Hreniak
Jacek Świat
Violetta Porowska
Agata Wojtyszek
Marzena Machałek
Zbigniew Rau
Gabriela Masłowska
Anna Pieczarka
Sylwester Tułajew
Przemysław Czarnek
Iwona Arent
Marek Ast
Arkadiusz Czartoryski
Małgorzata Janowska
Paweł Lisiecki
Andrzej Kosztowniak
Michał Woś
Andrzej Sośnierz
Szymon Szynkowski vel Sęk
Michał Wójcik
Bartłomiej Wróblewski
Marek Zagórski
Jacek Żalek
Jan Mosiński
Ireneusz Zyska
Michał Wypij
Marcin Warchoł
Wojciech Szarama
Leonard Krasulski
Teresa Wargocka
Jerzy Wilk
Jan Kanthak
Andrzej Gut-Mostowy
Mieczysław Baszko
Czesław Hoc
Dariusz Olszewski
Andrzej Kryj
Krzysztof Kubów
Anna Paluch
Teresa Pamuła
Jerzy Paul
Grzegorz Piechowiak
Elżbieta Płonka
Marek Polak
Piotr Polak
Marcin Porzucek
Grzegorz Puda
Urszula Rusecka
Paweł Rychlik
Piotr Sak
Edward Siarka
Słąwomir Skwarek
Wojciech Zubowski
Krzysztof Czarnecki
Leszek Dobrzyński
Bartłomiej Dorywalski
Przemysław Drabek
Elżbieta Duda
Jan Wiesław Duda
Marcin Duszek
Barbara Dziuk
Ewa Filipiak
Leszek Galemba
Adam Gawęda
Jerzy Materna
Beata Mateusiak-Pielucha
Grzegorz Matusiak
Marek Matuszewski
Kazimierz Matuszny
Kazimierz Moskal
Aleksander Mrówczyński
Wojciech Murdzek
Danuta Nowicka
Marcin Ociepa
Iwona Michałek
Anna Milczanowska
Andrzej Gawron
Grzegorz Gaża
Artur Szałabawka
Maciej Małecki
Jerzy Małecki
Daniel George Milewski
Krzysztof Sobolewski
Artur Soboń
Marta Kubiak
Anna Gembicka
Sławomir Zawiślak
Waldemar Andzel
Zbigniew Babalski
Piotr Babinetz
Ryszard Bartosik
Barbara Bartuś
Dariusz Bąk
Jerzy Bielecki
Joanna Borowiak
Kamil Bortniczuk
Bożena Borys-Szopa
Stanisław Bukowiec
Lidia Burzyńska
Zbigniew Chmielowiec
Kazimierz Choma
Tadeusz Chrzan
Anna Cicholska
Michał Cieślak
Witold Czarnecki
Katarzyna Czochara
Władysław Dajczak
Anna Dąbrowska-Banaszek
Zbigniew Dolata
Szymon Giżyński
Teresa Glenc
Kazimierz Gołojuch
Jarosław Gonciarz
Robert Gontarz
Agnieszka Górska
Maciej Górski
Kazimierz Gwiazdowski
Małgorzata Golińska
Teresa Hałas
Zbigniew Hoffmann
Michał Jach
Wiesław Janczyk
Norbert Kaczmarczyk
Filip Kaczyński
Piotr Kaleta
Mariusz Kałużny
Fryderyk Kapinos
Lech Kołakowski
Wojciech Kossakowski
Janusz Kowalski
Ewa Kozanecka
Krzysztof Kozik
Wiesław Krajewski
Piotr Król
Maria Kurowska
Władysław Kurowski
Anna Kwiecień
Marek Kwitek
Tomasz Ławniczak
Grzegorz Lorek
Wojciech Maksymowicz
Marlena Maląg
Ewa Malik
Kazimierz Smoliński
Magdalena Sroka
Robert Telus
Włodzimierz Tomaszewski
Mariusz Trepka
Piotr Uruski
Patryk Wicher
Grzegorz Wojciechowski
Grzegorz Woźniak
Tadeusz Woźniak
Robert Warwas
Jan Warzecha
Rafał Weber
Marek Wesoły
Katarzyna Sójka
Dariusz Stefaniuk
Beata Strzałka
Aleksandra Szczudło
Józefa Szczurek-Żelazko
Krzysztof Szulowski
Stanisław Szwed
Ewa Szymańska
Adam Śnieżek
Tomasz Zieliński
Agnieszka Soin
Marcin Gwóźdź

Nowi posłowie Koalicji Obywatelskiej:
Małgorzata Kidawa-Błońska
Grzegorz Schetyna
Borys Budka
Marek Wójcik
Katarzyna Lubnauer
Dariusz Rosati
Michał Szczerba
Jan Grabiec
Kinga Gajewska
Agnieszka Pomaska
Małgorzata Tracz
Michał Jaros
Cezary Tomczyk
Bartłomiej Sienkiewicz
Joanna Jaśkowiak
Adam Szłapka
Franciszek Sterczewski
Tomasz Siemoniak
Monika Wielichowska
Robert Kropiwnicki
Krzysztof Truskolaski
Barbara Nowacka
Joanna Kluzik-Rostkowska
Marcin Kierwiński
Aleksandra Gajewska
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Czesław Mroczek
Joanna Mucha
Sławomir Nitras
Paweł Poncyljusz
Paweł Kowal
Witold Zembaczyński
Jarosław Wałęsa
Tadeusz Zwiefka
Tomasz Zimoch
Dariusz Joński
Monika Rosa
Iwona Hartwich
Grzegorz Napieralski
Ireneusz Raś
Bogusław Sonik
Arkadiusz Myrcha
Tomasz Lenz
Barbara Dolniak
Jakub Rutnicki
Marta Golbik
Cezary Grabarczyk
Jerzy Borowczak
Izabela Leszczyna
Henryka Krzywonos-Strycharska
Joanna Fabisiak
Arkadiusz Marchewka
Jagna Marczułajtis-Walczak
Paulina Henning-Kloska
Maciej Lasek
Rafał Grupiński
Waldy Dzikowski
Sławomir Neumann
Klaudia Jachira
Paweł Zalewski
Katarzyna Piekarska
Kazimierz Plocke
Robert Tyszkiewicz
Sławomir Piechota
Krzysztof Mieszkowski
Krystyna Skowrońska
Marek Sowa
Krystyna Szumilas
Iwona Śledzińska-Katarasińska
Małgorzata Niemczyk
Mariusz Witczak
Killion Munyama
Paweł Papke
Marzena Okła-Drewnowicz
Izabela Mrzygłocka
Piotr Borys
Eugeniusz Czykwin
Joanna Frydrych
Zbigniew Konwiński
Konrad Frysztak
Urszula Augustyn
Tadeusz Aziewicz
Tomasz Aniśko
Waldemar Sługocki
Maria Janyska
Elżbieta Gelert
Tomasz Głogowski
Krzysztof Grabczuk
Michał Gramatyka
Riad Haidar
Agnieszka Hanajczyk
Mateusz Bochenek
Małgorzata Chmiel
Janusz Cichoń
Adam Cyrański
Zofia Czernow
Ewa Kołodziej
Tomasz Kostuś
Iwona Kozłowska
Michał Krawczyk
Wojciech Król
Marek Krząkała
Artur Łącki
Gabriela Lenartowicz
Krzysztof Gadowski
Elżbieta Gapińska
Magdalena Łośko
Rajmund Miler
Aleksander Miszalski
Piotr Zientarski
Marek Hok
Jerzy Hardie Douglas
Piotr Adamowicz
Dorota Niedziela
Tomasz Nowak
Urszula Zielińska
Krzysztof Piątkowski
Mirosława Nykiel
Tomasz Olichwer
Paweł Olszewski
Katarzyna Osos
Jacek Protas
Grzegorz Rusiecki
Marek Rząsa
Małgorzata Pępek
Wojciech Saługa
Krystyna Sibińska
Mirosław Suchoń
Andrzej Szewiński
Tomasz Szymański
Jarosław Urbaniak
Anna Wasilewska
Marta Wcisło
Ryszard Wilczyński

Nowi posłowie SLD:
Włodzimierz Czarzasty
Adrian Zandberg
Joanna Scheuring-Wielgus
Andrzej Rozenek
Joanna Senyszyn
Anna Maria Żukowska
Krzysztof Śmiszek
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
Krzysztof Gawkowski
Wanda Nowicka
Marek Dyduch
Robert Kwiatkowski
Maciej Gdula
Marcelina Zawisza
Maciej Konieczny
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Andrzej Szejna
Tomasz Trela
Magdalena Biejat
Paulina Matysiak
Daria Gosek-Popiołek
Hanna Gill-Piątek
Katarzyna Ueberhan
Rafał Adamczyk
Wiesław Buż
Anita Kucharska-Dziedzic
Dariusz Wieczorek
Paweł Krutul
Romuald Ajchler
Jacek Czerniak
Monika Falej
Arkadiusz Iwaniak
Przemysław Koperski
Maciej Kopiec
Katarzyna Kotula
Katarzyna Kretkowska
Marcin Kulasek
Robert Obaz
Beata Maciejewska
Małgorzata Prokop-Paczkowska
Karolina Pawliczak
Monika Pawłowska
Anita Sowińska
Wiesław Szczepański
Jan Szopiński
Tadeusz Tomaszewski
Bogusław Wontor
Marek Rutka
Zdzisław Wolski

Nowi posłowie PSL:
Władysław Kosiniak-Kamysz
Paweł Kukiz
Jacek Protasiewicz
Stanisław Tyszka
Marek Sawicki
Marek Biernacki
Jolanta Fedak
Agnieszka Ścigaj
Jacek Tomczak
Czesław Siekierski
Władysław Teofil Bartoszewski
Paweł Szramka
Mieczysław Kasprzak
Dariusz Klimczak
Urszula Pasławska
Paweł Bejda
Jarosław Sachajko
Bożena Żelazowska
Krzysztof Paszyk
Andrzej Grzyb
Stefan Krajewski
Radosław Lubczyk
Jan Łopata
Mirosław Maliszewski
Urszula Nowogórska
Jarosław Rzepa
Dariusz Kurzawa
Piotr Zgorzelski
Zbigniew Ziejewski
Stanisław Żuk

Nowi posłowie Konfederacji:
Krzysztof Bosak
Janusz Korwin-Mikke
Grzegorz Braun
Konrad Berkowicz
Robert Winnicki
Dobromir Sośnierz
Jakub Kulesza
Artur Dziambor
Krzysztof Tuduj
Michał Urbaniak
Krystian Kamiński
Poseł Mniejszości Niemieckiej
Ryszard Galla

e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

– Zastanówmy się wspólnie jak wykorzystać zasoby doradztwa rolniczego do tych ws...

Chińskie służby celne poinformowały, że Chiny zniosą ograniczenia dotyczące impo...

Mannheim, 14 listopada 2019 r. – Amerykański producent maszyn rolniczych zapreze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę