Zdmuchnij jesienne liście z ogrodu

8 listopada 2022
Zdmuchnij jesienne liście z ogrodu
al-ko

Jesienna aura w naszych ogrodach zapowiada nachodzące zimowe miesiące. Liście, które pokrywają nasze trawniki nie tylko psują estetykę ogrodu, ale stanowią zagrożenie, gdyż na mokrych liściach bardzo łatwo się poślizgnąć. Dodatkowo mokre liście na trawniku mogą powodować gnicie ździebeł trawy, dlatego warto się ich pozbyć jak najszybciej. Jeżeli żmudna praca z grabiami nie należy do Twoich ulubionych czynności warto skorzystać z dmuchawo-odkurzacza do liści.

Odkurz swój trawnik

Jeżeli chcemy pozbyć się z naszej ogrodu liści szybko i skutecznie warto skorzystać z niezawodnych i wydajnych maszyn, które zrobią to praktycznie za nas. Dmuchawo-odkurzacz AL-KO LBV 4090 ENERGY FLEX to cicha akumulatorowa maszyna, która nie tylko pozwoli pozbyć się problemu liści, ale dodatkowo nie przenosi ich z miejsca na miejsce, a zamiast tego działa jak odkurzacz i zasysa je do worka, który możemy wygodnie opróżnić np. do kompostownika. Niezwykle mocna dmuchawa AL-KO pracuje z prędkością powietrza do 250 km/h i waży bez akumulatora zaledwie 4,5 kg. Dla zwiększenia komfortu pracy dmuchawą została ona wyposażona wygodny pasek na ramię i kółka. To idealny sprzęt do przydomowych ogrodów.

Do zadań specjalnych

 

 

Do większych terenów warto wyposażyć się w maszynę spalinową, która nie tylko zdmuchnie zalegające liście i mniejsze odpady, ale także będzie mogła odkurzyć zalegający materiał i zredukować jego objętość, aby wygodniej transportować go w worku na liście i odpady. Do takiego zadania idealnie sprawdzi się spalinowy odkurzacz-dmuchawa 442 Solo by AL-KO. Prędkość strumienia wiatru tej maszyny to 260 km/h, a wbudowany reduktor objętości liści potrafi zmniejszyć objętość materiału, aż 10-krotnie. Worek dołączony do dmuchawy posiada 55 litrów pojemności.

 

 

- Dmuchawy spalinowe to maszyny, które sprawdzą się w dużych ogrodach, na działkach, czy dużych posesjach. Funkcja odkurzacza do liści w łatwy i wygodny sposób pozwoli wysprzątać i uporządkować zaniedbany ogród. Dmuchawa umożliwi zebranie nieczystości takich jak papierki i jesienne liście w jedno miejsce, aby następnie zapakować je do worka. Funkcja odkurzacza sprawdzi się także przy usuwaniu piasku z tarasów, ścieżek i podjazdów. Dzięki zasilaniu spalinowemu maszyna ta jest bardzo mobilna i można zabrać ją praktycznie wszędzie – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.


***

AL-KO KOBER GROUP - przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to nowoczesna firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski. Dziś stanowi część globalnej grupy technologicznej. Motto marki „Quality for Life” oznacza: wyjątkową jakość wytwarzanych produktów i wysoki poziom świadczonych usług przez firmę AL-KO.

AL-KO KOBER GROUP jest częścią koncernu PRIMEPULSE.
PRIMEPULSE to dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się na firmach zorientowanych na technologię w szybko rozwijających się obszarach biznesowych. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro. Zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy.

Więcej informacji na: www.alkogarden.pl, www.facebook.com/ALKOGardenPL, www.instagram.com/al_ko_polska/

fot. AL-KO


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę