Bayer_komplet_11.10.19

Zieleń to życie

10 września 2019
Zieleń to życie
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w ubiegły czwartek, w uroczystym otwarciu 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz 4. FLOWER EXPO POLSKA 2019.

Motto tegorocznej edycji „Naturalny Wybór” – nawiązuje do organicznej potrzeby otaczania się zielenią i podnoszenia świadomości w podejmowaniu decyzji z poszanowaniem natury. Idea ta znalazła swój wyraz w programie targów oraz aranżacji stoisk.

Blisko 300 wystawców z 10 krajów zaprezentowało rośliny ogrodowe, kwiaty cięte, architekturę krajobrazu, technikę oraz wyposażenie do ogrodów i terenów zieleni. Tragi organizowane są przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy Polskich

Pierwsze dwa dni targów skierowane były do osób zawodowo zajmujących się ,,zieloną branżą” - szkółkarzy, producentów, architektów krajobrazu, firm wykonujących usługi w terenach zieleni, właścicieli centrów ogrodniczych i kwiaciarni oraz florystów. W programie znalazły się między innymi takie wydarzenia towarzyszące jak: jedyny w Polsce Konkurs Roślin Nowości, konferencja Mocno Zielone Miasto (z tematami o zieleni publicznej), warsztaty projektowe, seminarium Wiedza dla Producentów i Handlu czy pokazy florystyczne.

Ostatni trzeci dzień  dedykowany był dla każdego, kto interesuje się zielenią i chce wprowadzić ją do przestrzeni wokół siebie. W programie ZIELEŃ TO ŻYCIE można znaleźć  wykłady otwarte i prezentacje dotyczące doboru roślin oraz zakładania i pielęgnacji ogrodu. Do użytku gości udostępniona została Strefa Porad oraz Kiermasz Roślin, na którym można było uzyskać profesjonalne doradztwo i kupić wyjątkowe rośliny bezpośrednio od producentów.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Jak przekazał przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz, frekwencja była rekordowa ...

EXPORTPojawi się konieczność dopełniania przez przedsiębiorców standardowych for...

Komisja Europejska przyjęła niejednoznaczne stanowisko w sprawie importu płynnyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę