Zieleń to życie

10 września 2019
Zieleń to życie
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w ubiegły czwartek, w uroczystym otwarciu 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz 4. FLOWER EXPO POLSKA 2019.

Motto tegorocznej edycji „Naturalny Wybór” – nawiązuje do organicznej potrzeby otaczania się zielenią i podnoszenia świadomości w podejmowaniu decyzji z poszanowaniem natury. Idea ta znalazła swój wyraz w programie targów oraz aranżacji stoisk.

Blisko 300 wystawców z 10 krajów zaprezentowało rośliny ogrodowe, kwiaty cięte, architekturę krajobrazu, technikę oraz wyposażenie do ogrodów i terenów zieleni. Tragi organizowane są przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy Polskich

Pierwsze dwa dni targów skierowane były do osób zawodowo zajmujących się ,,zieloną branżą” - szkółkarzy, producentów, architektów krajobrazu, firm wykonujących usługi w terenach zieleni, właścicieli centrów ogrodniczych i kwiaciarni oraz florystów. W programie znalazły się między innymi takie wydarzenia towarzyszące jak: jedyny w Polsce Konkurs Roślin Nowości, konferencja Mocno Zielone Miasto (z tematami o zieleni publicznej), warsztaty projektowe, seminarium Wiedza dla Producentów i Handlu czy pokazy florystyczne.

Ostatni trzeci dzień  dedykowany był dla każdego, kto interesuje się zielenią i chce wprowadzić ją do przestrzeni wokół siebie. W programie ZIELEŃ TO ŻYCIE można znaleźć  wykłady otwarte i prezentacje dotyczące doboru roślin oraz zakładania i pielęgnacji ogrodu. Do użytku gości udostępniona została Strefa Porad oraz Kiermasz Roślin, na którym można było uzyskać profesjonalne doradztwo i kupić wyjątkowe rośliny bezpośrednio od producentów.

 

MRiRW


POWIĄZANE

W związku ze zbliżającym się przyjęciem zmienionych wieloletnich ram finansowych...

Na sesji 27 maja 2020 r. zrealizowano pierwsze transakcje w systemie notowań jed...

Doświadczyliśmy wolnego czasu, wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia w r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę