Zjednoczenie pszczelarzy

23 maja 2022
Zjednoczenie pszczelarzy
MRiRW

Sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. przetwórstwa i rozwoju rynków rolnych Norbert Kaczmarczyk spotkał się z przedstawicielami branży pszczelarskiej. Podczas kilkugodzinnych obrad powołano Zespół ds. Pszczelarstwa w ramach Porozumienia Rolniczego.

W trakcie spotkania pszczelarze wybrali w tajnych głosowaniach Prezydium Zespołu.

– Każdy z nas będzie miał swój głos, każdy będzie miał możliwość wypowiedzenia się. Liczę na dobrą współpracę z MRiRW – podkreślił wybrany na przewodniczącego Zespołu Waldemar Kudła.

– Dziękuję Państwu za bardzo dobrą pracę. Dokonaliśmy wspaniałej rzeczy. Spowodowaliśmy, że wszyscy pszczelarze z całej Polski będą ze sobą współpracować, doradzając Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz całemu Kierownictwu. Dzięki temu będziemy tworzyć dobre prawo – powiedział wiceminister Kaczmarczyk.

Sekretarz stanu zapewnił uczestników spotkania o gotowości merytorycznej do współpracy nad rozwiązaniami dla sektora oraz zadeklarował, że postulaty Zespołu będą wnikliwie analizowane przez MRiRW i uwzględniane w pracach programowych i legislacyjnych.

Na kolejnym spotkaniu, którego termin został wspólnie ustalony na 28 czerwca br., będą omawiane m.in. interwencje w sektorze w ramach Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023–2027 oraz sprawy związane ze zdrowotnością pszczół.

 

MRiRW


POWIĄZANE

2 lipca br. wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów o pomocy finansowej dl...

Obecnie istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności upraw i zwiększenie plonów...

Należy powiedzieć to głośno i wyraźnie – zaszycie alkoholowe nie jest cudownym l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę