Adama_15.08-30.09.2021

Znakowanie żywności - bezpłatne szkolenie na Targach POLAGRA

20 września 2021
Znakowanie żywności - bezpłatne szkolenie na Targach POLAGRA

Opakowania i dystrybucja żywności: nowe obowiązki i nowe trendy.
Jak znakować żywność zgodnie z przepisami? Jakie nowe uprawnienia zyskają instytucje kontrolne? Co zmieni rozszerzona odpowiedzialność producentów? To tylko kilka pytań, na które pierwszego dnia targów POLAGRA, podczas bezpłatnego szkolenia odpowiedzą eksperci z kancelarii WKB.
Kontrole znakowania żywności prowadzone w 2021 r. wykazują, że przedsiębiorcy nie zawsze radzą sobie z dopełnieniem wszystkich obowiązków w tym zakresie. Te bowiem – podobnie jak trendy – nieustannie się zmieniają.

Obowiązki, kontrole i ekoopakowania
Warto być na bieżąco, bo już wkrótce instytucje kontrolne mogą uzyskać nowe uprawnienia, a w samych kontrolach mają obowiązywać nowe zasady (m.in. w zakresie żywności ekologicznej i suplementów diety). Przedsiębiorcy zastanawiają się choćby, czy wyniki kontroli będą publikowane.

Wiele zmienia się również w zakresie nadzoru nad rynkiem spożywczym, a także praktyk w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Które z dotychczas stosowanych praktyk staną się niedozwolone? Czy skończy się różnicowanie jakości produktów ze względu na kraj przeznaczenia?

Sporo zmian czeka przedsiębiorców po wdrożeniu mechanizmu rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Opakowania w większym niż dotąd stopniu będą musiały pochodzić z recyklingu. Zmienią się też wymagania dotyczące podawania ich składu oraz informowaniu o tym klientów. Czy i jak wpłynie to na koszty opakowań?

Eksperci odpowiadają

Podczas targów POLAGRA eksperci z kancelarii WKB udzielą wyczerpujących odpowiedzi na powyższe pytania i przekażą cenne wskazówki.

W poniedziałek, 4 października (o godz. 13:00), w pawilonie nr 5 (w Spekear's Corner), poprowadzą bezpłatne szkolenie, na które zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych tematem opakowań. By wziąć w nim udział, wystarczy rejestracja.

<<PROGRAM SZKOLENIA I REJESTRACJA>>

GRUPA MTP


POWIĄZANE

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wyp...

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Tegoroczne obchody odbywa...

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik przekazała Państwu Małgorzacie i Markowi Borkow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę