aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Znany jest termin przyszłorocznej Konferencji Ochrony Roślin

27 października 2022
Znany jest termin przyszłorocznej Konferencji Ochrony Roślin

Uruchomiona została rejestracja online na Konferencję Ochrony Roślin ‒ 63. Sesję Naukową Instytutu Ochrony Roślin ‒ PIB. Konferencja odbędzie się w dniach 15–16 lutego 2023 roku, jak zwykle w Poznaniu. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 lutego 2023 roku o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym IOR ‒ PIB. Sesja będzie realizowana w formule stacjonarnej.

Ostatnie lata w znaczącym stopniu wpłynęły na sytuację rolników nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. „Europejski Zielony Ład”, coraz bardziej widoczne zmiany klimatyczne i dotkliwe susze, migracje agrofagów i zmiana zachowań rodzimych gatunków w połączeniu z ograniczoną podażą środków ochrony roślin, kryzys w Ukrainie i kryzys energetyczny to tylko kilka przyczyn, które za tym stoją. Jednak wymienione czynniki to nie tylko trudności dla rolnictwa, ale i nowe możliwości. Dlatego na temat przewodni 63. Sesji Naukowej IOR – PIB wybrano „Wyzwania i szanse w produkcji i ochronie roślin”.
– Konferencja Ochrony Roślin to idealne miejsce, aby zaprezentować wielowymiarowość priorytetowych wyzwań w rolnictwie, wśród których ochrona roślin odgrywa kluczową rolę. Jednak nie zawsze znane i praktykowane metody ochrony roślin w pełni wpisują się w nowoczesną strategię walki z agrofagami. Zmieniają się bowiem: sytuacja ekonomiczno-prawna, wymagania środowiskowe, kalendarz zabiegów, dostępność substancji czynnych, etologia agrofagów, a także narzędzia wykorzystywane w ochronie roślin. Dlatego trzeba stawić czoła tym wyzwaniom i przekuć je w szanse. Sesja Naukowa IOR – PIB to doskonałe miejsce, aby tego dokonać – mówi dr hab. Roman Kierzek, prof. IOR – PIB, Dyrektor IOR – PIB – instytucji, która organizuje to wydarzenie.
Myśl przewodnia Konferencji bezpośrednio nawiązuje do założeń zawartych w strategii „Europejski Zielony Ład”, w której nadrzędnym celem jest znaczne ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin i nawozów. Można go zrealizować m.in. poprzez wprowadzenie innowacyjnych i alternatywnych sposobów ochrony plonów przed agrofagami oraz zwiększenie areału produkcji ekologicznej. Szansą dla rolnictwa są zatem intensywny rozwój metod niechemicznych, w tym biologicznych i hodowlanych oraz szersze i wielokierunkowe wykorzystanie biostymulatorów w produkcji roślinnej, a także rozwój rolnictwa precyzyjnego i techniki ochrony roślin.
Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Konferencji odbędą się: sesje referatowe, posterowe, panele tematyczne, Forum Młodych Naukowców oraz panel dyskusyjny Forum Nauka – Praktyka, który tym razem odbędzie się pod hasłem: „Profilaktyka i zwalczanie szkodników w produkcji rolniczej”.
Wyniki prac naukowych prezentowanych podczas Konferencji będzie można opublikować w czasopismach wydawanych przez Instytut Ochrony Roślin – PIB: Journal of Plant Protection Research (100 pkt.) oraz Progress in Plant Protection (40 pkt.).
Konferencja Ochrony Roślin – 63. Sesja Naukowa IOR – PIB
15–16.02.2023
Rejestracja online: https://snior.pl/rejestracja
Strona WWW: https://www.snior.pl
Opłaty rejestracyjne
Opłata podstawowa: 680 PLN (z VAT 23%)
Opłata uwzględniająca rabat dla młodych naukowców (do 35 roku życia): 530 PLN (z VAT 23%)


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę