Adama_poleposition_15.03_30.04

Zrównoważony rozwój podstawą działania Mleczarni Turek

26 lutego 2021
Zrównoważony rozwój podstawą działania Mleczarni Turek

Mleczarnia Turek jest znanym i cenionym w całej Polsce producentem serów. Będąc częścią grupy Savencia, przyjęła strategię "OXYGEN" (TLEN), która w pełni skupia się zarówno na jakości wytwarzanych produktów – w tym poprzez pozyskiwane najlepszych surowców od dostawców – dbaniu o środowisko naturalne, ale i pracowników, którzy w końcu każdego dnia tworzą renomę tej marki.

 

  1. Stawiając na zdrową żywność.

  2. Bo o planetę może zadbać każdy.

  3. Zadowolenie pracowników kluczem do sukcesu firmy.

  4. Zrównoważony rozwój = zrównoważone rolnictwo.

 

Mleczarnia Turek jest idealnym przykładem, że każda, nawet największa firma może z powodzeniem wprowadzić politykę, która realnie przełoży się na dobro naszej planety oraz ogółu. Dzięki takim strategiom jak "OXYGEN" największy sceptyk szybko się przekona, że zrównoważony rozwój nie jest jedynie utopią, a czymś, co leży w naszym zasięgu. Na wyciągnięcie ręki...

 

Stawiając na zdrową żywność

 

Jednym z głównych celów Mleczarni Turek, założonej w 1925 roku, jest dostarczanie konsumentom jedynie w pełni zdrowej żywności, pozbawionej sztucznych konserwantów oraz innych nienaturalnych dodatków. Skupienie się na tym możliwe jest nie tylko dzięki wysokiej potrzebie na tego typu produkty, ale i stale zwiększającej się świadomości społeczeństwa. Coraz częściej kierujemy się w stronę jakościowych produktów, które są gwarancją zdrowej żywności. Tak właśnie działa Mleczarnia Turek.

 

Bo o planetę może zadbać każdy

 

Ostatnie lata stały pod znakiem zmian klimatycznych, jak i konsekwencji, jakie nam grożą z ich powodu. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie wyglądać rozpoczynająca się właśnie dekada, jednak ze znacznie pozytywniejszym skutkiem. Tendencja wyraźnie się zmienia – nie tylko osoby prywatne zaczynają dbać o środowisko, ale również i firmy, w tym Mleczarnia Turek. Widać to szczególnie w wprowadzonych przez tego przedsiębiorcę usprawnieniach segregacji śmieci, jak i zarządzania odpadami. Co więcej, Mleczarnia Turek sukcesywnie zmienia opakowania oferowanych produktów na w pełni nadające się do recyklingu zamienniki, a zużycie energii (w tym prądu, wody oraz gazu) z roku na rok stale maleje.

 

Zadowolenie pracowników kluczem do sukcesu firmy

 

Czym jednak byłby zrównoważony rozwój, gdyby pomijano w nim pracowników danej firmy. W końcu trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jakość przedsiębiorstwa można określić na podstawie zadowolenia osób w nim zatrudnionych. Mleczarnia Turek, doskonale zdając sobie z tego sprawę, dokłada wszelkich starań, żeby zagwarantować swoim pracownikom możliwie najlepsze warunki pracy, pełne bezpieczeństwo, a także przyjazną atmosferę. Skuteczność tego działania określają regularnie przeprowadzane ankiety (renomowane GPTW), na podstawie których wyznaczany jest kierunek, którym firma podąży.

 

Zrównoważony rozwój = zrównoważone rolnictwo

 

Co jednak istotne, działania mające na celu zrównoważony rozwój, muszą daleko wykraczać poza granicę jednej firmy. Daje to nie tylko przykład innym, ale i zachęca do podjęcia profesjonalnej współpracy na zasadach przyjaznych dla wszystkich: środowiska i człowieka. Dlatego też Mleczarnia Turek podejmuje współpracę jedynie z najwyższej jakości dostawcami mleka, których farmy charakteryzują się bezpiecznym produktem, ale i zdrowymi zwierzętami, hodowanymi w komfortowych warunkach. Mleczarnia dąży również do ciągłej integracji, organizując między innymi wycieczki najmłodszych na farmy, ale i zabawy jak np. dożynki czy pikniki rolników.

 


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę