Zrównoważony rozwój w centrum rozwoju rolnictwa Berry

6 lipca 2022
Zrównoważony rozwój w centrum rozwoju rolnictwa Berry

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Impact 2025, Berry Global wprowadziło szereg inicjatyw zrównoważonego rozwoju do swojej działalności rolniczej, aby zmniejszyć wpływ swoich produktów i działalności na środowisko. Koncentrują się one na czterech kluczowych obszarach – poprawie możliwości recyklingu, zmniejszeniu śladu węglowego, zmniejszeniu strat paszy i włączeniu materiałów pochodzących z recyklingu.

Najnowsze systemy, w których folia belownicza jest używana do wiązania beli przed jej owinięciem, nie tylko zapewniają lepszą jakość kiszonki, ale umożliwiają łatwy recykling. Wynika to z faktu, że belownica i folia stretch są wykonane z tego samego materiału, co oznacza, że siatka i folia stretch nie muszą już być oddzielane. Ponadto bele F&F zapewniają lepszą ogólną ochronę, aby zminimalizować niepotrzebne straty paszy i odpady.

Berry oferuje również Clingseal, cienką i elastyczną folię próżniową pod arkuszami kiszonki, która tworzy ściśle dopasowaną barierę, aby znacznie zmniejszyć straty górne i barkowe spowodowane psuciem się tlenowym.

Inna inicjatywa zrównoważonego rozwoju sprawiła, że rolnictwo Berry poczyniło znaczne postępy w zmniejszaniu wartości swoich folii, z których niektóre zużywają obecnie prawie 20% mniej folii do owijania beli. Oprócz zmniejszenia ilości materiału wymaganego do produkcji folii, większa długość rolki, która często pochodzi z folii o obniżonej wartości, umożliwia produkcję dodatkowych bel na rolki. Może to zmniejszyć ilość wymaganych rdzeni i opakowań, szczególnie w przypadku dużych użytkowników, oraz zmniejszyć wymagania transportowe, co może prowadzić do obniżenia emisji.

Ponadto Berry przewodzi dążeniom do włączenia materiałów pochodzących z recyklingu do swoich rolniczych folii stretch. Są one wyposażone w Sustane®, gamę najwyższej jakości zrównoważonych polimerów wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które są unikalne dla Berry. Sustane® jest produkowany z opakowań pokonsumpcyjnych i obiecuje najwyższy poziom wydajności technicznej, spójności, identyfikowalności i jakości. Ponieważ folie z materiałami pochodzącymi z recyklingu mogą być również poddawane recyklingowi, zapewniają one w pełni okrągłe rozwiązanie.

"Nasza strategia Impact 2025 podkreśla kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju w całej działalności Berry" - skomentował Bart Geeraert z Berry agriculture.

"Dla sektora rolnego będziemy nadal opracowywać zrównoważone rozwiązania, które równoważą potrzebę dbałości o środowisko z zapewnieniem skutecznej ochrony, która pozwala uniknąć psucia się upraw i zapewnia najwyższe plony".

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty folii rolniczych, odwiedź:
https://www.berryglobal.com/en/markets/agriculture-horticulture/crop-protection

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych inicjatyw Berry Global w zakresie zrównoważonego rozwoju, odwiedź: https://www.berryglobal.com/en/sustainability


POWIĄZANE

Nieprzemyślane pomysły podatkowe zamiast zażegnać, grożą pogłębieniem kryzysu, a...

Sektor motoryzacyjny stał się główną ofiarą globalnego kryzysu półprzewodników. ...

PZU rozpoczyna jesienną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę