Zrównoważony rozwój w centrum rozwoju rolnictwa Berry

6 lipca 2022
Zrównoważony rozwój w centrum rozwoju rolnictwa Berry

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Impact 2025, Berry Global wprowadziło szereg inicjatyw zrównoważonego rozwoju do swojej działalności rolniczej, aby zmniejszyć wpływ swoich produktów i działalności na środowisko. Koncentrują się one na czterech kluczowych obszarach – poprawie możliwości recyklingu, zmniejszeniu śladu węglowego, zmniejszeniu strat paszy i włączeniu materiałów pochodzących z recyklingu.

Najnowsze systemy, w których folia belownicza jest używana do wiązania beli przed jej owinięciem, nie tylko zapewniają lepszą jakość kiszonki, ale umożliwiają łatwy recykling. Wynika to z faktu, że belownica i folia stretch są wykonane z tego samego materiału, co oznacza, że siatka i folia stretch nie muszą już być oddzielane. Ponadto bele F&F zapewniają lepszą ogólną ochronę, aby zminimalizować niepotrzebne straty paszy i odpady.

Berry oferuje również Clingseal, cienką i elastyczną folię próżniową pod arkuszami kiszonki, która tworzy ściśle dopasowaną barierę, aby znacznie zmniejszyć straty górne i barkowe spowodowane psuciem się tlenowym.

Inna inicjatywa zrównoważonego rozwoju sprawiła, że rolnictwo Berry poczyniło znaczne postępy w zmniejszaniu wartości swoich folii, z których niektóre zużywają obecnie prawie 20% mniej folii do owijania beli. Oprócz zmniejszenia ilości materiału wymaganego do produkcji folii, większa długość rolki, która często pochodzi z folii o obniżonej wartości, umożliwia produkcję dodatkowych bel na rolki. Może to zmniejszyć ilość wymaganych rdzeni i opakowań, szczególnie w przypadku dużych użytkowników, oraz zmniejszyć wymagania transportowe, co może prowadzić do obniżenia emisji.

Ponadto Berry przewodzi dążeniom do włączenia materiałów pochodzących z recyklingu do swoich rolniczych folii stretch. Są one wyposażone w Sustane®, gamę najwyższej jakości zrównoważonych polimerów wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które są unikalne dla Berry. Sustane® jest produkowany z opakowań pokonsumpcyjnych i obiecuje najwyższy poziom wydajności technicznej, spójności, identyfikowalności i jakości. Ponieważ folie z materiałami pochodzącymi z recyklingu mogą być również poddawane recyklingowi, zapewniają one w pełni okrągłe rozwiązanie.

"Nasza strategia Impact 2025 podkreśla kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju w całej działalności Berry" - skomentował Bart Geeraert z Berry agriculture.

"Dla sektora rolnego będziemy nadal opracowywać zrównoważone rozwiązania, które równoważą potrzebę dbałości o środowisko z zapewnieniem skutecznej ochrony, która pozwala uniknąć psucia się upraw i zapewnia najwyższe plony".

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty folii rolniczych, odwiedź:
https://www.berryglobal.com/en/markets/agriculture-horticulture/crop-protection

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych inicjatyw Berry Global w zakresie zrównoważonego rozwoju, odwiedź: https://www.berryglobal.com/en/sustainability


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę