Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ZZR KORONA: Absurd legislacyjny w Ministerstwie Rolnictwa

23 czerwca 2023
ZZR KORONA: Absurd legislacyjny w Ministerstwie Rolnictwa
W okresie od 6 kwietnia (daty objęcia funkcji przez ministra Roberta Telusa) do 22 czerwca (78 dni) Ministerstwo Rolnictwa przygotowało 2 projekty ustaw i 48 projektów rozporządzeń czyli 0,64 projektu dziennie. To o wiele więcej niż w czasach ministrów Krzysztofa Jurgiela, Jana Krzysztofa Ardanowskiego czy Henryka Kowalczyka. Najwięcej projektów dotyczyło realizacji zadań przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (aż 9 projektów)-poinformował Związek Zawodowy Rolnikow "KORONA"

 

Projekty są różnej długości od kilku stron do nawet 180 stron (np. projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie liczby punktów, jaką przypisuje się stwierdzonej niezgodności, oraz procentowej wielkości kary administracyjnej w zależności od liczby punktów przypisanych stwierdzonym niezgodnościom nr 525). https://zzrkorona.blogspot.com/2023/06/czysty-absurd-180-stron-projektu.html

Na szczęście pozostałe resorty w tym okresie były mniej produktywne i przedstawiły zaledwie 9 projektów ustaw do konsultacji.

Przy takim tempie legislacji, wątpliwe by minister rolnictwa wiedział co proponuje i podpisuje, a efektywność rozwiązań legislacyjnych pozostawia wiele do życzenia.

oprac. e-mk ppr.pl źródło: ZZR "KORORNA"


POWIĄZANE

fot, ppr.pl NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, Samoobrona i OPZZRIOR piki...

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę