Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ZZR KORONA: tyle słów, z których nic nie wynika

28 czerwca 2023
ZZR KORONA: tyle słów, z których nic nie wynika
26 czerwca Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (znak BZ.4103.2.2023.355) odniosła się do pisma z 22 maja 2023 r. do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym Związek alarmował o niepoważnym potraktowaniu firm skupowych, które złożyły oferty w ramach skupu pszenicy w wyznaczonym terminie do 14 kwietnia 2022.

Jak informuje RARS : "Z dużym szacunkiem odnosimy się do rzetelnego podejścia z Państwa strony i chęci ustalenia stanu faktycznego dotyczącego skupu pszenicy konsumpcyjnej.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (dalej RARS) po dokonaniu analizy ofert otrzymanych podczas rozeznania rynku, a także warunków udzielenia wsparcia rolnikom w ramach prac Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podjęła stosowne działania.

Jednym z założeń prowadzonego skupu było utworzenie rezerw pszenicy konsumpcyjnej, przez co zwiększyły się możliwości sprzedaży zboża przez rolników do punktów skupowych.

RARS przekazała zaproszenie do negocjacji z jednoczesną prośbą o potwierdzenie posiadanego tonażu pszenicy konsumpcyjnej, a także proponowanej stawki za tonę zboża. Zaproszenie do negocjacji było uzupełnione dodatkowymi informacjami o charakterze i warunkach potencjalnej współpracy na gruncie ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o rezerwach strategicznych. Zainteresowane podmioty otrzymały projekty umów, których podpisanie kończyło proces zakupowy.

Ważnym komunikatem w przedmiotowej sprawie było zabezpieczenie ryzyka nieotrzymania przez rolników dofinansowania ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku ze sprzedażą pszenicy do RARS, która nie jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych traktuje poważnie Oferentów oraz złożone przez nich oferty niezależnie od przedmiotu postępowania zakupowego, stosując przy tym transparentne i niedyskryminujące zasady."

Jesteśmy pod wrażeniem, tyle słów, z których nic nie wynika.


oprac. red. ppr.pl; źródło: ZZR KORONA


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę