Czy polskie organizacje rolnicze będą finansowane przez budżet państwa? Niewykluczone, że tak. Tego chce rząd, który jeszcze przed wakacjami ma skierować do Sejmu odpowiednia ustawę. Opozycja nie zostawia na pomyśle suchej nitki.
W tygodniu przedświątecznym drób podrożał o kilka procent w sprzedaży hurtowej. To rezultat zauważalnego wzrostu popytu.
Dobra informacja dla amerykańskich producentów bydła nadeszła z Chin. Tamtejsze władze zdecydowały się na cofnięcie embarga na wołowinę ze Stanów Zjednoczonych.
Zakłady Zbożowo – Młynarskie ,,PZZ’’ w Kielcach S. A. nadal prowadzą kontraktacje ziarna zbóż konsumpcyjnych pszenicy i owsa.
Z wnioskiem o zwrócenie uwagi na problem rynków wschodnich do COPA/COGECA zwrócił się Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS". Ostatnie decyzje bowiem rządu Ukrainy o wstrzymaniu importu mięsa z Polski mimo niezbyt dużej ...
11 kwietnia w Paryżu spotkali się przedstawicieli ministerstw rolnictwa grupy krajów członkowskich UE( Polski, Francji, Irlandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Węgier, Słowenii, Finlandii, Belgii, Luksemburga, Litwy, ...
W obliczu kłopotów z kwotami mlecznymi doskonałą alternatywę dla hodowców krów stanowi produkcja bydła mięsnego. Zdaniem Michała Zaczka ,komandora Kapituły Bractwa Biało – Błękitnej najbardziej niezawodną i dochodowa rasą mięsną na świecie ...
W dniach 31 marca – 1 kwietnia w Brnie (Republika Czeska)miało miejsce 24-te spotkanie izb rolniczych państw grupy wyszehradzkiej. W obradach uczestniczyli przedstawiciele Izby Rolniczej Republiki Czeskiej, Krajowej Rady Izb Rolniczych, ...
Wojewoda łódzki Helena Pietraszkiewicz podjęła decyzję o zmianie siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej. Z dniem 10 kwietnia 2006 r. Komenda została przeniesiona z Łodzi do Sieradza.
Rosja i Unia Europejska podpisały we wtorek w Moskwie memorandum o wzajemnym zrozumieniu i nawiązaniu dialogu w dziedzinie rolnictwa oraz rozwoju obszarów wiejskich.