aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Austriacka farma

30 czerwca 2004

Turystyka w Austrii nie musi kojarzyć się wyłącznie z Wiedniem i nartami. Warto odkryć uroki alpejskiej wsi! Agroturystyka jest niepowtarzalną okazją do wypoczynku na łonie natury, obserwacji pracy rolników i posmakowania naturalnych produktów. Coraz powszechniej przyjeżdżają na wie nie tylko sami Austriacy, ale również Niemcy i Holendrzy. A jest w czym wybierać.

W każdym kraju związkowym Austrii funkcjonuje regionalna organizacja "Koło Gościnnych Farm", która zrzesza prywatnych kwaterodawców. Prowadzi ona działania marketingowe, promocje i szkolenia, jak również tworzy bazę danych o rezerwacji miejsc i dba o jakość oferowanego produktu.

"Koła Gościnnych Farm" dokonują kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych. Za takie uważa się aktywnie działające gospodarstwa rolnicze, w których liczba miejsc nie przekracza 30. Ich właściciele uczestniczą w seminariach i spotkaniach dokształcających i informacyjnych. Kategorie przyznawane są na cztery lata, a przedłużenie wymaga ponownej oceny. W każdej chwili, w trosce o jakość bazy noclegowej, możliwa jest niespodziewana kontrola w gospodarstwach już skategoryzowanych. Uzyskanie II kategorii, z czterech możliwych, powoduje umieszczenie w katalogu. Jury ocenia spełnienie ponad 150 specjalistycznych kryteriów. Wykorzystywanie alternatywnych śródeł energii, takich jak pompa cieplna, ogrzewanie drewnem opałowym czy baterie słoneczne, zwiększa ilość punktów gospodarstwa.

Austriackie farmy przygotowane są na sprostanie różnym oczekiwaniom klientów. Gospodarstwa specjalizują się w ofertach agroturystycznych. Ciekawym pomysłem są "rancza", gdzie można pojeździć konno. Farmerzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie i przejażdżki konne po specjalnie wytyczonych szlakach. Na trasach znajdują się stanice, obsługiwane przez miejscowych rolników, gdzie można się zatrzymać na wypoczynek, pozostawić konia i część wędrówki odbyć pieszo.

Informacja o szczególnych propozycjach gospodarstw agroturystycznych zawarta jest w katalogu wydawanym przez Austriackie Stowarzyszenie "Urlop w Zagrodzie Wiejskiej". Do stowarzyszeń turysta może kierować kartę zamówienia, w której określa region Austrii, gdzie chce odpocząć, rodzaj zakwaterowania i zainteresowanie ofertą specjalistyczną.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę