informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Małe gospodarstwa rodzinne mogą zniknąć

19 maja 2005

Tradycyjne, rodzinne gospodarstwa rolnicze w Wielkiej Brytanii mogą wkrótce zniknąć, ostrzega Tim Bennett – prezydent UK National Farmers' Union. Liderzy związków zawodowych rolników winą za taki stan rzeczy obarczają niskie ceny żywności oraz nowy sposób, w jaki kalkulowane są dopłaty w ramach Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Pan Bennett powiedział w wywiadzie dla BBC News, że rolnicze doświadczenia mogą być stracone, przy jednoczesnym spustoszeniu obszarów wiejskich. Europejskie subsydia skierowane są coraz mocniej na ochronę przyrody a coraz mniej zależą od produkcji. Łąki z dzikorosnącymi roślinami i okrywa roślinna dla ptaków zakąłdających gniazda na ziemi znajduja się na liscie siedlisk wspieranych przez Brukselę.

Jednak pan Bennett oraz inni liderzy ostrzegają, że tylko duże gospodarstwa mogą być ekonomicznie opłacalne w dobie gospodarki opartej na taniej żywności. Produkcja ekologiczna oraz bezpośrednia sprzedaż z gospodarstw mogą oferować możliwości egzystencji dla rolników, jednak ich liczba jest bardzo ograniczona. A jeśli tradycyjnie gospodarujący rolnicy nie będą mogli wyżyć z gospodarstw, będą zmuszeni do zaniechania produkcji. Jeśli tak się stanie, będzie to tragedia socjalna na wsi – ostrzega Tim Bennett.

Minister Rolnictwa Wielkiej Brytanii Oliver Letwin powiedział dla BBC News, że obszary wiejskie zawsze były kształtowane przez rolnictwo i będą podlegały zmianom w nadchodzących dekadach.

Więcej: http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/4553811.stm


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę