informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pod szczególną ochron

19 czerwca 2002

Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody, Biebrzański Park Narodowy i gmina Trzcianne od dwóch lat współpracują na rzecz ochrony biebrzańskich mokradeł.

Jeszcze niedawno wstydziliśmy się tych naszych bagien – powiedział Zdzisław Dąbrowski, wójt gminy Trzcianne. Te dwa lata współpracy z Parkiem, Towarzystwem Biebrzańskim i WWF pozwoliły nam spojrzeć na bagienne łąki zupełnie inaczej. Dziś jesteśmy dumni, że je mamy.

W ramach wspólnych działań postawiono nowe wieże obserwacyjne oraz zrealizowano dwa pionierskie projekty – "Batalionowa łąka" w celu zwabienia ptaków na bagna i "Sianokosy", podczas których wykoszono 60 hektarów traw i turzycowisk. Usuwanie zakrzewień i traw ma polepszyć warunki lęgowe innych ginących gatunków ptaków siewkowych.

Adam Sieńko, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego twierdzi, że wszelkie działania na terenie Parku są podporządkowane ochronie przyrody i mają pierwszeństwo przed innymi. Połączenie działalności służb Parku i organizacji pozarządowych doskonale służy ukazywaniu zasobów i aktywnej ochronie przyrody. Dyrektor zwraca też uwagę na coraz większy udział w prowadzonych pracach społeczności lokalnej, dla której park narodowy staje się jednocześnie źródłem dochodów.

Czytaj także: Biebrza i Biebrzańskie atrakcje turystyczne


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę