aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pod szczególną ochron

19 czerwca 2002

Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody, Biebrzański Park Narodowy i gmina Trzcianne od dwóch lat współpracują na rzecz ochrony biebrzańskich mokradeł.

Jeszcze niedawno wstydziliśmy się tych naszych bagien – powiedział Zdzisław Dąbrowski, wójt gminy Trzcianne. Te dwa lata współpracy z Parkiem, Towarzystwem Biebrzańskim i WWF pozwoliły nam spojrzeć na bagienne łąki zupełnie inaczej. Dziś jesteśmy dumni, że je mamy.

W ramach wspólnych działań postawiono nowe wieże obserwacyjne oraz zrealizowano dwa pionierskie projekty – "Batalionowa łąka" w celu zwabienia ptaków na bagna i "Sianokosy", podczas których wykoszono 60 hektarów traw i turzycowisk. Usuwanie zakrzewień i traw ma polepszyć warunki lęgowe innych ginących gatunków ptaków siewkowych.

Adam Sieńko, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego twierdzi, że wszelkie działania na terenie Parku są podporządkowane ochronie przyrody i mają pierwszeństwo przed innymi. Połączenie działalności służb Parku i organizacji pozarządowych doskonale służy ukazywaniu zasobów i aktywnej ochronie przyrody. Dyrektor zwraca też uwagę na coraz większy udział w prowadzonych pracach społeczności lokalnej, dla której park narodowy staje się jednocześnie źródłem dochodów.

Czytaj także: Biebrza i Biebrzańskie atrakcje turystyczne


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę