aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na Dzień Babci wybieraliśmy kwiaty doniczkowe

24 stycznia 2008
Na Rynku Hurtowym Bronisze pełnia wiosny. Azalia, cyklamen, ale także krokusy, hiacynty, i pierwiosnki we wszystkich kolorach. 21 stycznia był Dniem Babci, dzień później - Świętem Dziadka. Kwiaciarnie więcej niż zazwyczaj kupują kwiatów doniczkowych. Zdaniem tradycjonalistów kwiat w doniczce jest miłym prezentem dla dziadków, stąd wybór kwiatów doniczkowych jest bardzo duży.
Najtańsze w ofercie hurtowej są hiacynty 2,00 zł/ doniczka, ale trzeba kupić paletę. Hiacynty pięknie i silnie pachną. O 50 groszy drożej sprzedawane są krokusy. Pierwiosnki (Prymule), które można wiosną wysadzić do gruntu, kosztują od 2,60 do 3,00 zł za doniczkę. Prymulki doskonale nadają się na wiosenne rabaty do przydomowych ogródków.
Cyklameny zwane fijołkami alpejskimi są w dwóch „wersjach”, mini w cenie 4,00 – 5,00 zł  oraz większe od 6,50 zł do 10,00 zł za doniczkę. Cyklameny po przekwitnięciu można przechować do następnego sezonu. Zmniejsza się ilość wody, a po uschnięciu liści przestaje podlewać. Doniczkę z bulwą przechowuje się w chłodnym, ocienionym miejscu, podlewając co dwa-trzy tygodnie. Cyklamen zakwitnie ponownie po około czterech miesiącach od pierwszego obfitego podlania.
Azalie czyli różaneczniki  przepięknie kwitnące, lubią temperaturę w granicach 15°C, ponieważ temperatury pokojowe są z reguły wyższe należy ją obficie podlewać. Ceny za doniczkę w Broniszach wahają się od 7,00 do 22,00 zł.

Podobnie jak rok temu bardzo bogata jest w kolorystyce oferta ciętych tulipanów. Kwiaty cięte sprzedawane są w opakowaniach 20 -25 sztuk. Tulipany kosztują od 0,80-1,20 zł za sztukę. O tej porze tulipany są jednymi z najchętniej kupowanych kwiatów ciętych. Frezje można dostać w Broniszach w cenie 1,20zł/szt, krajowe irysy 0,80 – 1,00zł/szt. Róże kosztują mniej niż rok temu. W zależności od wysokości ceny od 1,50 do 3,60 zł/szt . Najdroższe są róże 90 centymetrowe.  Z dnia na dzień rosną dostawy kwiatów z krajowej produkcji. 

POWIĄZANE

Po znaczącym spadku sprzedaży eksportowej na przestrzeni poprzednich trzech lat,...

Ukraińska pszenica, na którą jest duży popyt na rynku światowym, zaczęła drożeć....

Przed Świętami Wielkanocnymi, ceny na rynkach hurtowych są stabilne. Zwiększny p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę