Paliwa 12.06.08.

22 grudnia 2015
Fala protestów przeciwko rosnącym cenom paliw rozszerza się. A notowaniom ropy daleko do stabilności. Póki co, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Baryłka raz kosztuje 122 dolary, raz prawie 140. Koncerny paliwowe nie mogą pozwolić sobie na straty, więc systematycznie podnoszą hurtowe ceny paliw, a w ślad za nimi idą notowania na stacjach.

Ceny paliw w Polsce nie chcą różnić się od światowych. To już kolejny tydzień, kiedy klientów stacji benzynowych niemiło zaskakują coraz wyższe stawki. Benzyna i olej napędowy zdrożały w tym tygodniu średnio o 5 groszy za litr. Najdroższą benzynę kupują mieszkańcy warmińsko-mazurskiego – 4 złote 66 groszy, maksymalne ceny za olej obowiązują w Podlaskiem – 4 złote 74 grosze za litr.

O największym pechu mogą mówić właściciele aut napędzanych dieslem. Do tej pory olej napędowy gonił benzynę, ale zawsze był od niej tańszy. Ale czerwiec przyniósł przełom. Już w ubiegłym tygodniu średnia cena litra oleju przekroczyła średnią cenę najpopularniejszej benzyny. Bez zmian pozostają notowania autogazu. 

POWIĄZANE

Kolejny wakacyjny tydzień 2022 roku przyniósł wyraźną korektę cen paliw na polsk...

Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie,...

Łańcuch dostaw produktów rolno-spożywczych jest „społecznie krytyczny”, i musi m...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę