aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pod znakiem chryzantem

25 października 2006

Na Rynku Hurtowym w Broniszach w ostatnich dniach wzmożone zakupy kwiatów. Jak zwykle przed Wszystkimi Świętymi dużym powodzeniem cieszą się chryzantemy, tak doniczkowe jak i cięte. Kwiaciarnie i floryści zwiększyli zakupy calli, które pięknie wyglądają w połączeniu z jedliną.

Ceny większości kwiatów są takie same jak rok temu. Wprawdzie w związku z rosnącym popytem na określone gatunki kwiatów rosną ich ceny, to jednak po Wszystkich Świętych ceny spadną. Tak jest z callą, która tydzień temu sprzedawana była o połowę taniej. Za kwiaty krótsze, o mniejszym kwiatostanie odbiorca płaci teraz po 3,00 zł, chociaż są i takie po 8,00 złotych.

Chryzantem jest dużo, tak ciętych jak i w doniczkach. Bardzo bogata jest kolorystyka. Ceny chryzantem doniczkowych wahają się od 6,00 – 9,00 zł/ doniczka w zależności od wielkości. Największe doniczki zarówno drobnokwiatowe jak i wielkokwiatowe sprzedawane są po 20,00 złotych. Ceny chryzantem ciętych krajowych zaczynają się od 1,50 złotych za sztukę, o 50 groszy droższe są importowane. Za paczkę odbiorcy płacą od 6 do 11 złotych.

Od kilku lat do łask wróciły goździki, które są nie tylko bardzo ciekawe kolorystycznie, ale mają różnorodne kształty płatków. Pojedynczy goździk w sprzedaży hurtowej kosztuje 1,00 złoty, w opakowaniu jest 15 sztuk.

Poszukiwane i chętnie kupowane są podkłady z żywej jodły. Do nabycia są także pojedyncze gałęzie. Niemniej dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się sztuczne podkłady z jodły, świerka i sosny. Ceny w zależności od wielkości od 12,00 do 60,00 złotych. Wprawdzie nic nie może równać się z pięknem żywych kwiatów, ale kompozycje sztuczne są trwałe, a kwiaty sztuczne do złudzenia przypominają żywe, stąd olbrzymie zainteresowanie zakupami także kwiatów sztucznych.

Z elementami sztucznymi łączone są żywe dodatki takie jak mahoń, asparagus czy liście filodendrona lub monstery. Te ostatnie sprzedawane są w cenie od 1,00 do 3,00 zł za sztukę (opakowanie 10 sztuk). W podobnych opakowaniach jest mahoń, ale paczka sprzedawana jest po 5,00 złotych.

Kwiaciarnie kupują dużo gipsówki w cenie od 50 do 60 złotych za opakowanie.

Najbliższe dni przyniosą zwiększone obroty w sektorze kwiatów i dodatków, bowiem kwiaciarnie na sobotę i niedzielę muszą przygotować kompozycje nagrobne. Nie oznacza to jednak , że mniejszy handel będzie po weekendzie. Do Wszystkich Świętych został jeszcze tydzień, nic zatem dziwnego, że do Bronisz po kwiaty, dodatki i znicze docierają odbiorcy ze wszystkich zakątków Polski.


POWIĄZANE

Po znaczącym spadku sprzedaży eksportowej na przestrzeni poprzednich trzech lat,...

Ukraińska pszenica, na którą jest duży popyt na rynku światowym, zaczęła drożeć....

Przed Świętami Wielkanocnymi, ceny na rynkach hurtowych są stabilne. Zwiększny p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę