Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Większe zbiory owoców, niższe ceny skupu w 2008 roku

26 czerwca 2008
Można spodziewać się bardzo wysokich zbiorów owoców w 2008 roku. Ceny skupu powinny natomiast znacznie spaść w porównaniu do bardzo wysokich w 2007 roku - prognozuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w analizie rynku przedstawionej na sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Duża powierzchnia uprawy owoców oraz dobre warunki kwitnienia i zawiązywania owoców pozwalają spodziewać się bardzo wysokich zbiorów. Zbiory powinny być bardzo wysokie na poziomie około 3,5 tys. ton" - wynika z analizy IERiGŻ.

Według ocen ekspertów Instytutu wyższe niż w ubiegłym roku będą zbiory jabłek, wiśni, truskawek, malin i aronii. Zbiory czereśni, śliwek oraz brzoskwiń i moreli będą na średnim poziomie. Gruszek będzie mniej niż przed rokiem. Ceny skupu owoców w 2008 roku powinny być niższe w porównaniu z rekordowymi z roku ubiegłego.

"Ceny skupu owoców najprawdopodobniej znacznie spadną w porównaniu do ubiegłorocznych, jednak mogą być wyższe niż w latach 2005-2006" - szacują eksperci IERiGŻ.


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę