aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Opłaty po poprawce

5 stycznia 2005

Po raz drugi na sesję Rady Miejskiej Kcyni trafił projekt uchwały w sprawie opłat targowych. Zmieniono stawkę za handel ze stoiska. Opłata została zróżnicowana w zależności od wielkości straganu.

W Kcyni jest tylko jedno targowisko. Mieści się przy ul. Młyńskiej. W wielu miejscach handel prowadzony jest też poza targowiskiem. Na ostatniej sesji w Kcyni rajcy ponownie zajęli się ustaleniem stawek opłaty targowej, która obowiązywać będzie w tym roku. W porównaniu z wersją przyjętą na podatkowej sesji zróżnicowano dodatkowo wysokość opłat za handel ze stoiska. Stawki zostały zróżnicowane w zależności od wielkości miejsca zajętego przez kupca.

     Jakie opłaty? 

Przy sprzedaży koni i bydła liczyć się trzeba z dzienną opłatą targową w wysokości 16 zł od sztuki. Handel jałowicami i źrebiętami obciążony jest opłatą w wysokości 9 zł od sztuki. Sprzedający trzodę chlewną na targu zapłacić muszą rolnicy u kupcy opłatę w wysokości 1,50 zł od sztuki. 

Za sprzedaż artykułów spożywczych, przemysłowych i kwiatów z samochodu, przyczepy lub wozu konnego uiścić należy od 1 stycznia opłatę targową w wysokości 17 zł dziennie. Tylko na przełomie października i listopada osoby sprzedające wieńce i kwiaty obciążone będą opłatą w wysokości 32 zł dziennie. 

Osoby prowadzące sprzedaż obnośną z ręki, koszyka, wiadra obciążane będą w tym roku opłatą targową w wysokości 3 zł dziennie, tak samo jak handlujący z wózka ręcznego lub roweru. Opłata za handel ze stoiska została zróżnicowana. Jeśli stoisko zajmuje do 10 metrów kw. opłata wynosi 12 zł dziennie. Gdy stoisko zajmuje więcej niż 10 metrów kw. - stawka wzrasta do 18 zł dziennie. 

Rajcy uchwalili też, że należność należy regulować w dniu handlu. Można to zrobić u inkasenta lub w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Kcyni.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę