aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Premier nie potwierdza informacji

28 stycznia 2003

Premier Leszek Miller nie potwierdza nieoficjalnych informacji prasy, że Ministerstwo Finansów chce wprowadzić od początku 2004 roku 20% zryczałtowany podatek od zysków kapitałowych.

O planach resortu finansów w tej sprawie poinformowała "Rzeczpospolita". Od czasu do czasu dowiaduję się z gazet, nad czym resort finansów pracuje, potem pytam się szefa tego resortu, który mówi, że nie, więc również tę kwestię tak sytuuję – powiedział w poniedziałek premier Miller.

Według "Rzeczpospolitej", Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić 20-proc. zryczałtowany podatek od zysków kapitałowych, z którego inwestor rozliczałby się pod koniec każdego roku. Dochód ten byłby obliczany jako różnica pomiędzy sumą przychodów osiągniętych ze sprzedaży papierów, a kosztami ich nabycia. 

W połowie stycznia ówczesna wiceminister finansów Irena Ożóg zapowiedziała, że zyski kapitałowe najprawdopodobniej zostaną opodatkowane. Pod koniec grudnia ubiegłego roku przewodniczący KPWiG Jacek Socha poinformował, że – jego zdaniem – ewentualne wprowadzenie podatku od zysków giełdowych powinno nastąpić razem z szerszą reformą systemu podatkowego, a samo wprowadzenie podatku giełdowego na początku 2004 roku nie byłoby dobrym rozwiązaniem.


POWIĄZANE

W sprawozdaniu z cyfrowej dekady 2024 wezwano do zintensyfikowania wspólnych dzi...

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę