informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Złoty pozostaje mocny

17 czerwca 2004

Złoty w środę pozostał realnie mocny i nie osłabiły go dane o wyższym od oczekiwań deficycie obrotów bieżących. Ceny obligacji wzrosły po dobrym wyniku przetargu pięciolatek i mimo korekty pod koniec dnia, rynek zamknął się wyższymi niż poprzedniego dnia cenami.

W środę o 17.35 euro wyceniano na 4,5650 zł wobec 4,58 zł we wtorek, a dolara na 3,80 zł wobec 3,79 zł. Złoty jest wciąż realnie mocny. Nie było dużej reakcji na wyższy od spodziewanego deficyt obrotów bieżących po kwietniu –  powiedziała Katarzyna Sobiecka, dealer Danske Banku.

NBP podał w środę, że deficyt w obrotach bieżących w kwietniu wzrósł do 611 mln euro, wobec oczekiwanych przez analityków 472 mln euro i 428 mln euro deficytu w marcu. W porównaniu z kwietniem 2003 roku eksport towarów zwiększył się o 25,0 proc., a ich import zwiększył się o 36,3 proc. Podobna sytuacja była w Czechach i innych krajach regionu, które weszły do Unii Europejskiej. Większy import napędzany był najprawdopodobniej zbliżającą się akcesją –  dodała Sobiecka.

Sesja na rynku papierów skarbowych rozpoczęła się od wzrostów cen w reakcji na wzrosty na rynkach bazowych. "Otworzyliśmy się mocniej, dzięki bundom, których ceny wzrosły wczoraj, a nasz rynek nadrabiał to dopiero dzisiaj –  powiedział PAP Przemysław Magda, analityk Banku Handlowego. Ceny wzrosły ponownie przed aukcją pięciolatek. Przed przetargiem ceny wzrosły, chodziły pogłoski, że jeden bank złożył ofertę zakupu na ponad 1 mld zł. Podgrzało to atmosferę i ceny wzrosły –  powiedział Magda. Dodał, że okazało się to prawdą, a wyniki przetargu sprawiły, że ceny wzrosły jeszcze bardziej.

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę na przetargu obligacje pięcioletnie DS0509 o wartości 2,2 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 7,584 proc., a popyt wyniósł 6,531 mld zł. Analitycy spodziewali się rentowności w przedziale 7,60-7,75 proc. oraz popytu w wysokości 2,5-4 mld zł. Magda powiedział, że pod koniec dnia wzrosty zostały zahamowane i doszło do realizacji zysków. Ostatecznie około 17.00 rentowność obligacji dwuletnich spadła do 7,49 proc. z 7,57 proc. we wtorek wieczorem, pięciolatek do 7,50 proc. z 7,64 proc., a dziesięcioletnich do 7,27 proc. z 7,35 proc.


POWIĄZANE

12 kwietnia 2019 r. do Biura KRIR wpłynęła odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoj...

W celu ułatwienia posiadaczom zwierząt wypełnienia obowiązku posiadania planu na...

Do końca tego roku Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 200 mln zł na finansowan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę