CTR_80917

ARiMR wdraża działanie Modernizacjia gospodarstw rolnych

14 listopada 2007
W związku z uruchamianiem działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” dla  rolników, 26 października br. w siedzibie ARiMR odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w MRiRW – Henryka Kowalczyka, prezesa ARiMR Leszka Droździela oraz Zastępców Prezesa w Agencji: Grzegorza Jakucia, Katarzyny Obraniak-Chyż i Marka Osińskiego. Prezes Agencji  ogłosił, że od 9 listopada rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o pomoc finansową w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” PROW 2007-2013.

Wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział, że środki finansowe, które ARiMR kieruje dla rolników na modernizację gospodarstw rolnych są wyższe niż w poprzednim okresie programowania, kiedy to na inwestycje prowadzone przez rolników było do ich dyspozycji ponad 600 mln euro. W nowym okresie programowania na modernizację gospodarstw rolnych ARiMR kieruje blisko 1,8 mld euro, w tym obecnie dla naboru wniosków prowadzonego w listopadzie 360 mln euro.

Prezes Leszek Droździel poinformował, że w związku ze zwiększonym limitem finansowym na ten rok Agencja powinna przyjąć około 20 tys. wniosków. Oddziały Regionalne ARiMR będą 9 listopada pracowały do godziny 22, a jeżeli będzie taka potrzeba to nawet dłużej. Środki finansowe w kwocie 360 mln euro zostały podzielone na poszczególne województwa. Agencja zakończy przyjmowanie wniosków od rolników na modernizacje gospodarstw rolnych w momencie, kiedy spodziewana wysokość dofinansowania inwestycji w danym regionie osiągnie 120% przewidzianej koperty finansowej.

Katarzyna Obraniak-Chyż dodała, że w Oddziałach Agencji zostaną stworzone dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków. Każdy Oddział ARiMR w zależności od specyfiki regionu stworzy ich nawet 30 – 40. Szacuje się, że w ciągu jednej godziny będzie można przyjąć w każdym OR do 300 wniosków. Agencja uprościła procedury i w pierwszym etapie rolnicy, którzy będą ubiegali się o dofinansowanie inwestycji muszą złożyć wypełniony wniosek oraz cztery podstawowe załączniki: kopię dowodu tożsamości, plan rozwoju gospodarstwa, wyliczoną wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego (jeżeli takiego numeru rolnik nie ma). Agencja uzyskała akredytację do nowych działań inwestycyjnych.
 

Wniosek oraz informacje o warunkach ubiegania się o pomoc finansową w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w linku: Modernizacja gospodarstw rolnych.
 
warunki, jakie trzeba spełnić
formularze, wnioski, instrukcje
akty prawne

Informacje ARiMR
Wszyscy zdążą złożyć wnioski:
Jedna osoba - jeden wniosek

Szanowni Państwo

Uprzejmie prosimy, aby pytania dotyczące szczegółowych zasad i warunków przyznawania pomocy finansowej w ramach Działania Modernizacja gospodarstw rolnych objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 kierowali Państwo w pierwszej kolejności do Oddziałów Regionalnych ARiMR, których wykaz przedstawiamy poniżej. Zbyt duża, bowiem liczba pytań kierowanych bezpośrednio do Centrali Agencji wydłuża czas oczekiwania Państwa na odpowiedź.

 Tabela z adresami Oddziałów Regionalnych ARiMR 
POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę