Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

PROW bez konkretów

10 września 2007
Czy są szanse, że niedługo ruszy nabór wniosków na kolejne działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013? Zdaniem resortu rolnictwa tak, choć nikt nie jest w stanie podać żadnych konkretów.

Najwcześniej, bo jeszcze w marcu uruchomiono program wsparcia dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Kilka miesięcy później renty strukturalne. Teraz rolnicy mogą składać wnioski o zalesianie gruntów rolnych oraz o wsparcie dla grup producenckich. Jakie są dalsze plany?

Henryk Kowalczyk wiceminister rolnictwa: - Działanie „Młody Rolnik” będzie z dużym prawdopodobieństwem wznowione w pierwszej połowie października. Trwają prace nad akredytacją systemu informatycznego...

Mniej więcej w tym samym czasie ruszy także program modernizacji gospodarstw rolnych. Zaś w drugiej połowie października wsparcie przetwórstwa rolno-spożywczego. Będzie też uruchomiony nabór wniosków na różnicowanie działalności w kierunku nierolniczej.

- Jeszcze w grudniu chcemy uruchomić działania, które służą samorządom, to jest odnowa wsi, poprawa warunków życia, infrastruktura: kanalizacja, wodociągi, ale to są działania, które będą realizowane za pomocą urzędów marszałkowskich. – mówi Kowalczyk

Takie są plany na ten rok. W przyszłym roku wraz z naborem wniosków o płatności bezpośrednie będą przyjmowane dokumenty o wsparcie z programów rolnośrodowiskowych. Najdłużej zaś muszą czekać rolnicy zainteresowani wsparciem dla gospodarstw niskotowarowych. To działanie może ruszyć dopiero pod koniec przyszłego roku.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę