a_bio_expo_Ptak
a_kanaba_750

PROW niskotowarowy

5 kwietnia 2007
Najwcześniej w połowie przyszłego roku Polska rozpocznie z Komisją Europejska negocjacje nad włączeniem do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pomocy dla gospodarstw niskotowarowych. Sam PROW ma ruszyć już za kilka miesięcy.

Przegłosowana właśnie przez Sejm ustawa zakłada, że do PROW-u ma być dołączona pomoc dla gospodarstw niskotowarowych. Ale rząd nie zamierza wycofywać z Brukseli żadnych dokumentów. Nawet mimo tego, że nie ma w nich nawet jednej wzmianki o takim programie pomocowym dla polskich rolników.

Henryk Kowalczyk – wiceminister rolnictwa: - Trwają uzgodnienia tego programu z Komisją Europejską i te uzgodnienia są bez gospodarstw niskotowarowych czyli gospodarz niskotowarowe dołączamy do PROW pewnie nie wcześniej jak w 2008r.

Mówiąc krótko rząd zamierza jak najszybciej doprowadzić do zatwierdzenia PROW-u przez Brukselę w pierwszej wersji. A dopiero po roku jego funkcjonowania zgłosić Komisji Europejskiej korektę. Dzięki temu jeszcze latem będzie możliwe zbieranie wniosków na pierwszych kilka prowowskich programów pomocowych. Tak przynajmniej twierdzi rząd. Opozycja jest mniej optymistyczna. – Znając tempo przygotowania rozporządzeń i ich jakość w resorcie rolnictwa, mam obawy, że zamist w końcu lata będzie to koniec roku - uważa Marek Sawicki – poseł PSL.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Unia Europejska przeznaczyła dla polskich rolników 17 miliardów euro pomocy.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę