GUS_230920_750x100_stat

Zmiany w ramach PROW

3 grudnia 2015
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 19 czerwca podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, które wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Jak informuje resort rolnictwa celem nowelizacji przedmiotowego rozporządzenia jest zmiana wysokości limitów do przyznania pomocy w poszczególnych kopertach wojewódzkich w ramach następujących działań PROW na lata 2007-2013: „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów i gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”, „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, „Odnowa i rozwój wsi”, bez zmiany całego budżetu działań.
 Natomiast w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” włączono limit dotyczący dodatkowego zakresu na inwestycje budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk do limitu na pozostałe operacje. Wyodrębniony pozostaje wyłącznie limit przeznaczony na projekty dotyczące infrastruktury szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich.

 


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę