CTR_80917

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich

2 kwietnia 2015
W tym roku wnioski o przyznanie płatności obszarowych można składać bez żadnych sankcji finansowych do 15 czerwca. Do 30 marca 2015 r. rolnicy złożyli w ARiMR 112 tys. wniosków o przyznanie płatności obszarowych.
Zamiast do 15 maja w tym roku do 15 czerwca będzie można ubiegać się o dopłaty bezpośrednie. Nasz kraj postanowił skorzystać z możliwości zaproponowanej przez Komisję Europejską. Wydłużony termin będzie obowiązywał po przyjęciu odpowiednich przepisów.
Jak pokazują statystyki większość rolników – ok. 60%, składa swoje wnioski w ciągu ostatnich dwóch tygodni podstawowego terminu naboru.
Kto się spóźni i nie zdąży złożyć wniosku do 15 czerwca będzie mógł to jeszcze zrobić do 10 lipca, ale wówczas należne dopłaty będą obniżane o 1% za każdy roboczy dzień zwłoki.
W tym roku na dopłaty bezpośrednie jest 3,5 mld euro i podobnie jak w latach ubiegłych należy się spodziewać, iż ubiegać się o nie będzie ok. 1 mln 350 tys. polskich rolników.
Wnioski o przyznanie płatności obszarowych można składać za pośrednictwem Internetu, poczty, a także osobiście w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.POWIĄZANE

Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji produ...

Siedem świętokrzyskich gmin zmodernizuje lokalne targowiska dzięki ponad 6 mln z...

Na wniosek ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, Komisja Europejska opracowała...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę