15 lat czekali na wymarzony wodociąg

26 lipca 2004

Mieszkańcy trzech wsi parczewskiej gminy: Przewłoki, Woli Przewłockiej i Zaniówki od kilkunastu dni mają wreszcie porządną wodę. Nowoczesny, 19-kilometrowy wodociąg doprowadza ją do 237 gospodarstw tych miejscowości.

- Ujęcie wody w pobliżu Woli Przewłockiej czekało od 1989 roku. Wykonano także półtora kilometra sieci wodociągowej. Niestety, na dalszą budowę władzom naszej gminy zabrakło wówczas pieniędzy - wspomina Jerzy Matejuk, sołtys Woli Przewłockiej.

Budowę wodociągu wznowiono dopiero w tym roku. Było to możliwe dzięki bezzwrotnej pomocy z funduszu PHARE 2000. Gmina dostała ok. 1,2 miliona zł, co stanowiło ok. trzech czwartych kosztów. Pozostałe 400 tys. zł wyłożył parczewski samorząd gminny. Wkład mieszkańców zainteresowanych miejscowości był minimalny, ale był.

- To pierwsza bezzwrotna pomoc z funduszu PHARE 2000 - informuje Tadeusz Burza, sekretarz miasta.
Dokończone ujęcie wody w Woli Przewłockiej, którego wykonawcą była parczewska firma "Parster”, jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Jego pracą steruje się komputerowo z odległej o około 6 km siedziby parczewskiego Zakładu Usług Komunalnych. Ponadto wodociąg spełnia wszystkie wymagania stawiane przez służby sanitarne Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę