1,5 tys. Polaków w Brukseli

22 maja 2003

Ponad 52 tys. urzędników ma być w tym roku objętych szkoleniami w zakresie integracji europejskiej. Około 1,5 tys. Polaków będzie mogło podjąć pracę w Komisji Europejskiej.

Z informacji przedstawionej na posiedzeniu Rady Ministrów wynika, że szkolenia mające na celu przygotowanie pracowników polskiej administracji do wypełniania zadań wynikających z członkostwa Polski w UE będą realizowane w różnych formach – studiów podyplomowych, staży w instytucjach unijnych i administracji państw należących do Unii, seminariów, warsztatów prowadzonych przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Krajową Szkołę Administracji Publicznej, ministerstwa, fundacje itp. Będą poświęcone m.in. dostosowaniu naszego prawa do norm UE, współpracy z jej instytucjami, unijnym programom i politykom. Szkolenia obejmą pracowników administracji centralnej i terenowej.

W związku z poszerzeniem UE Komisja Europejska szacuje, że konieczne będzie zatrudnienie 3,9 tys. nowych pracowników, z czego 3,4 tys. na etatach administracyjnych. Wstępnie założono, że Polsce przypadnie 39 proc. etatów. Na większość posad będą organizowane konkursy, których wyniki zdecydują ostatecznie, kto je obejmie.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę