aaa_TSW_2023
CTR_2023

26 krajów na Europejskim Szczycie Gospodarczym w Warszawie

20 kwietnia 2004

Do dziś 26 krajów potwierdziło uczestnictwo w Europejskim Szczycie Gospodarczym w Warszawie, w tym 18 na szczeblu szefów rządów i państw - poinformował Marek Kłoczko, jeden z organizatorów.

W przyszłym tygodniu do Polski przyjadą między innymi prezydenci Niemiec, Łotwy, Czech i Portugalii oraz premierzy Litwy, Finlandii i Chorwacji. Organizatorzy spodziewają się co najmniej tysiąca gości, a licząc z imprezami towarzyszącymi tysiąca pięciuset. Wezmą oni udział w kilkudziesięciu sesjach plenarnych, warsztatach, wykładach, panelach, będą mieli także możliwość udziału w spotkaniach politycznych i wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncert w Teatrze Wielkim "Muzyka Źródeł".

Marek Kłoczko poinformował, że będzie on bezpośrednio transmitowany przez telewizję publiczną. Podczas Szczytu mają zostać przedstawione najistotniejsze doświadczenia związane z procesem integracji europejskiej oraz poglądy na temat jej przyszłego kształtu. Dla uczestników Forum zorganizowane będzie także przyjęcie ogrodowe w Łazienkach.

Dla gości towarzyszących przygotowano programy fakultatywne - na przykład zwiedzanie okolic Warszawy, albo wycieczka do Krakowa. Polscy organizatorzy Szczytu uważają, że impreza ta odegra bardzo silną rolę promocyjną Polski i Warszawy, będzie mogła wpłynąć także na zmianę wizerunku naszego kraju za granicą.

W czasie trwania Szczytu do Warszawy może przyjechać blisko pięć tysięcy antyglobalistów, którzy oprócz happeningów zapowiadają 29 kwietnia antyszczytową manifestację. Równolegle z Europejskim Szczytem Gospodarczym zorganizują oni alternatywne forum ekonomiczne.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę