60 proc. rolników chce dopłat

9 maja 2005

Prawie 60 proc. rolników złożyło do 5 maja wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2005 rok. Wnioski przyjmowane będą do 15 maja tego roku - poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa (ARiMR) Iwona Musiał.

Rzeczniczka zaznaczyła, że w tym roku Agencja szacuje, iż wnioski złoży ok. 1,5 mln rolników, tj. o 100 tys. więcej niż w 2004 roku. Musiał podkreśliła, że z każdym dniem do biur powiatowych ARiMR zgłasza się coraz więcej rolników i już są kolejki. Dziennie przyjmowanych jest w całym kraju przeciętnie ponad 70 tys. wniosków.

W związku z tym prezes Agencji zdecydował o wydłużeniu godzin pracy w najbliższe weekendy. I tak, 7 i 8 maja biura będą czynne w godz. 8-18, a 14 i 15 maja w godz. 8-20. W dni powszednie obowiązuje dwuzmianowy tryb pracy w godz. 8-20.

Musiał dodała, że praktycznie placówki będą czynne do czasu obsłużenia ostatniego klienta. "Żaden rolnik nie odejdzie z kwitkiem" - zapewniła.

Dotychczas, pod względem liczby złożonych wniosków, przodują woj. lubelskie i mazowieckie, najmniej ich wpłynęło w woj. lubuskim, opolskim i zachodniopomorskim. Najwięcej, bo 70 proc. rolników, dopełniło formalności w woj. podkarpackim.

Rzecznik przypomniała, że biura powiatowe Agencji będą przyjmowały wnioski do 15 maja. Po tym terminie, wnioski będą wprawdzie przyjmowane jeszcze do 9 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki rolnikowi będzie odliczany 1 proc. płatności.

Wypłaty dopłat we wszystkich krajach Unii będą trwały od 1 grudnia 2005 r. do 30 czerwca 2006 r.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę