aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

69% na "tak"

11 marca 2003

Z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że poparcie dla integracji Polski z Unią Europejską zapowiada w marcu 69% osób zainteresowanych udziałem w referendum akcesyjnym. To o jeden punkt procentowy mniej niż w lutym.

Odsetek osób, które zapowiadają głosowanie przeciw wejściu Polski do UE, wyniósł w marcowym badaniu tyle samo co w lutowym 21%.

Udział w referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE zapowiada 74% respondentów, o 3 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Pewnych udziału w głosowaniu jest 62%, o 4 punkty procentowe mniej niż w lutym.

Wśród osób, które nie zamierzają głosować bądź nie podjęły jeszcze decyzji, 27% to zwolennicy przystąpienia Polski do UE, 39% z tej grupy nie ma zdania w sprawie dołączenia naszego kraju do Wspólnoty, a 34% jest przeciwnych integracji. 

Wśród ogółu badanych – zarówno deklarujących udział w referendum, wahających się, jak i tych, którzy nie zamierzają głosować  –  58% to zwolennicy integracji z UE (o 2 punkty procentowe mniej niż w lutym). Natomiast 24% (o 1 punkt mniej niż w lutym) jest jej przeciwnych.

Wejście Polski do UE popiera 88% potencjalnych wyborców SLD, 83% wyborców PO, 72% elektoratu PiS i 58% zwolenników PSL. Wśród zwolenników Samoobrony integrację z Unią popiera 37%, a wśród wyborców LPR – 18%.

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-4 marca 2003 r. na reprezentatywnej grupie 975 dorosłych Polaków.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę