aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Aby Polska potrafiła zadbać o interesy rolników.

15 marca 2007
Pracowicie dla europosłów zainteresowanych tematyką  wspólnej polityki rolnej zapowiadają się najbliższe lata w Pralmencie Europejskim.

Aktualnie trwają prace zwiazane z przygotowaniem reformy rynku warzyw i owoców, a już wkrótce planowane jest też wznowienie rozmów na szczeblu WTO w sprawie liberalizacji handlu. Natomiast w 2008 roku Komisja Rolnictwa planuje dokonać przeglądu wspólnotowego prawodastwa rolnego, a w następnym roku przeglądu wydatków na poszczególne polityki Unii Europejskiej. Ponadto jak poinformował nas Czesław Siekierski, reprezentujacy w Parlamencie Europejskim Polskie Stronnictwo Ludowe Komisja Rolnictwa  zamierza połączyć wszystkie sektorowe rozporzadzenia regulujące 21 wspólnych organizacji rynków w jeden wspólny akt w celu uproszczenia przepisów i mechanizmów polityki rolnej.
-Można powiedzieć , że właśnie rozpoczynamy glębszą dyskusję nad przyszłością Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. Ważne jest, aby Polska była dobrze przygotowana do tych rozmów i aby potrafiła zadbać o interesy swoich rolników i całego sektora rolno – spożywczego – mówi Czesław Siekierski. 

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę