Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARiMR ogłosiła piątą turę składania wniosków w programie SAPARD

23 października 2003

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła w środę piątą turę składania wniosków o pomoc finansową na przedsięwzięcia z zakresu przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych w ramach akcesyjnego programu na rzecz rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich SAPARD.

Jak wynika ze środowego komunikatu ARiMR, wnioski będą przyjmowane według nowych, korzystniejszych dla rolników i przedsiębiorców zasad.

W inwestycjach na przetwórstwo artykułów rolnych i rybnych zwiększono do 10 mln zł wysokość pomocy udzielanej jednemu przedsiębiorcy (dotychczas 6 mln zł). W przypadku inwestycji w gospodarstwach rolnych, dopuszczono możliwość starania się o pomoc raz w roku (dotychczas jednorazowo w trakcie działania Programu).

Wyznaczono trzy terminy składania wniosków: od 29 października 2003 r. do 1 grudnia 2003 r., od 2 grudnia 2003 r. do 2 stycznia 2004 r. oraz od 5 stycznia do 5 lutego 2004 r. Wnioski będą przyjmowanie w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych terytorialnie dla miejsca realizacji planowanego przedsięwzięcia.

Program SAPARD jest realizowany na podstawie Wieloletniej Umowy Finansowej między Komisją Wspólnot Europejskich a polskim rządem, podpisanej w Brukseli w styczniu 2001 r.

W końcu września tego roku zakończona została czwarta tura składania wniosków w programie "Poprawa przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych". W całej Polsce złożono 430 wniosków, czyli o 175,6 proc. więcej niż w trzeciej turze - informuje Agencja.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę