Bayer CropScience proponuje rozwiązania dla rolników z nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej

5 lipca 2005

Na fundamencie silnego rozwoju działalności w roku 2004, firma Bayer CropScience zamierza dalej rozwijać swoją pozycję jednego z wiodących przedsiębiorstw innowacyjnych w dziedzinie rozwiązań dla rolnictwa. Profesor Friedrich Berschauer, prezes zarządu Bayer CropScience, stwierdził na konferencji prasowej w Warszawie: „W ciągu ostatnich trzech lat zrobiliśmy znaczący postęp w odświeżaniu naszego portfela produktów, w podnoszeniu rentowności oraz utrwalaniu naszej pozycji globalnego lidera na obszarze rynku i innowacji produktowych”.

W pierwszym kwartale roku 2005, Europa była w dalszym ciągu największym regionem sprzedaży dla Bayer CropScience, z obrotami na poziomie 775 mln Euro.

Z tej sumy 73 mln Euro przypadało na grupę 10 nowych państw członkowskich UE. W pierwszym kwartale 2005 sprzedaż w tych krajach wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o wyjątkowo wysoki współczynnik: 22%.

Dla Bayer CropScience grupa państw obejmująca Polskę i Kraje nadbałtyckie stanowi największy rynek spośród nowych członków Unii. Według Berschauera, dalszy rozwój rynku rolnego w Polsce oraz w pozostałych nowych państwach członkowskich UE stanowi szansę zarówno dla rolników, jak i dla całego sektora gospodarki.
”W latach 2001 - 2004, nasza sprzedaż w tej grupie krajów wzrosła ponad trzykrotnie – z 50 do 160 mln EUR. Jesteśmy w dalszym ciągu bardzo optymistycznie nastawieni i wierzymy, że perspektywy rozwoju w 10 nowych krajach Unii Europejskiej są dla Bayer CropScience bardzo pozytywne.” Modernizacja polskiego rolnictwa może odegrać w tym zakresie kluczową rolę - mówi Berschauer.

Według prezesa firmy Bayer CropScience, plan wprowadzania nowych produktów firmy jest obiecujący również w perspektywie kolejnych lat: „Bayer CropScience korzysta z największego w branży budżetu badawczo-rozwojowego w zakresie ochrony upraw. Fakt ten podkreśla naszą silną pozycję jako lidera innowacji w rolnictwie.

Światowa sieć organizacji o zasięgu regionalnym i krajowym zapewnia, że firma działa blisko klienta i szybko podejmuje decyzje biznesowe.

Berschauer opisał rok 2004 jako wyraźnie wskazujący na doskonałe wyniki Bayer CropScience. „Osiągnęliśmy wyniki sprzedaży jednoznacznie lepsze od przeciętnej na rynku oraz staliśmy się globalną firmą numer jeden w branży ochrony upraw.” Rozwój biznesu dokonywał się poprzez silny wzrost organiczny w oparciu o portfel produktów oraz dzięki innowacjom z dziedziny ochrony upraw. Jak wyjaśnia Berschauer: „Rozwój ten, połączony z naszymi doskonałymi wynikami w sprzedaży zapraw nasiennych, fungicydów oraz w dziale BioScience, umożliwił firmie osiągnięcie pozycji światowego lidera w rolnictwie.”

Firma spodziewa się, że do roku 2006 osiągnie światowe przychody na poziomie

1 mld Euro z nowych substancji aktywnych wprowadzanych na rynek w kluczowych krajach od roku 2000. W pierwszym kwartale bieżącego roku te nowe produkty osiągnęły łącznie poziom sprzedaży równy 268 mln Euro, co stanowi wzrost roczny na poziomie 39%. „W przyszłości zamierzamy oprzeć nasz wzrost na silnym portfelu nowych produktów, na naszej doskonałej działalności badawczo-rozwojowej oraz mocnej pozycji marketingowej, dzięki której możemy oferować klientom na całym świecie portfel produktów, który jest szeroki, a zarazem silnie zintegrowany”, stwierdził Berschauer.

Bayer CropScience jest liderem w zakresie ochrony upraw na rynku polskim i spełnia wysokie wymagania klientów i partnerów w branży. Szef firmy Bayer CropScience na obszar Polski i Krajów Nadbałtyckich, Peter Eilers, wyjaśnia ważną rolę innowacji jako podstawowego elementu strategii firmy: „W kolejnych trzech latach planujemy wprowadzać na rynek przeciętnie 2 nowe produkty rocznie.” Eilers podkreśla, że Bayer CropScience Poland rozpoczyna w roku 2005 program wprowadzania nowych produktów: „Oczekujemy, że do roku 2010 nowe produkty będą stanowiły ok. 60% naszych obrotów.”

Eilers stwierdził, że celem Bayer CropScience jest osiągnięcie pozycji firmy, która będzie punktem odniesienia w zakresie innowacyjnych produktów, technologii i usług. „Mamy bardzo dobry plan rozwoju nowych produktów, firma inwestuje też w nowe rozwiązania dla rolnictwa. Produkty, które stale wprowadzamy na rynki w Polsce i Krajach Nadbałtyckich stanowią nowoczesne rozwiązania, pomagające rolnikom w podnoszeniu wydajności upraw.”

Polska należy do kluczowych europejskich rynków w kategoriach potencjału rolniczego, a dla firmy Bayer CropScience jest już rynkiem numer 7 w Europie.

Bayer CropScience, firma zależna Bayer AG, z rocznymi przychodami ze sprzedaży na poziomie ok. 6 mld Euro, należy do światowych liderów w sektorze innowacyjnego wspomagania upraw rolnych, w zakresie ochrony upraw, pozarolniczego zwalczania szkodników, biotechnologii upraw i nasion. Firma proponuje szereg doskonałych, unikalnych produktów oraz szerokie wsparcie usługowe dla opartego na zasadzie poszanowania środowiska, nowoczesnego sektora rolniczego, a także dla zastosowań pozarolniczych. Bayer CropScience zatrudnia na całym świecie około 19 tysięcy pracowników i jest obecna w ponad 120 krajach. Więcej informacji pod adresem: www.newsroom.bayercropscience.com


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę