Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Czyżby lepsze informowanie społeczeństwa?

19 czerwca 2002

Co jakiś czas słyszymy opinie, że informowanie społeczeństwa o przebiegu negocjacji z UE nie idzie dość dobrze. A przecież referendum w sprawie członkostwa Polski w Unii zbliża się już dużymi krokami. Trzeba zatem coś z tym zrobić.

Premier Leszek Miller zapowiedział, że najpóźniej do świąt chce powołać pełnomocnika rządu do spraw informowania społeczeństwa o integracji z UE. W tej chwili – jak stwierdził – są rozważane rozmaite kandydatury. Zaznaczył, że to będzie bardzo ważna funkcja, ponieważ pełnomocnik będzie koordynował wszystkie działania związane z informowaniem społeczeństwa, z działaniami na rzecz promocji integracji Polski z UE. (...) Zatem w jego ręku będzie się skupiało bardzo wiele nici związanych z problemem integracji.

Przygotowanie koncepcji działania pełnomocnika zostało zaproponowane Sławomirowi Wiatrowi. Jak tłumaczy szef Kancelarii Premiera MarekWagner, obecnie rozważane są dwie idee: powołanie pełnomocnika rządu lub urzędu, który zajmowałby się sprawami informowania społeczeństwa o UE. Urząd ten mógłby działać przy wsparciu prywatnych pieniędzy.

Sławomir Wiatr w tej chwili kojarzony jest jako kandydat na stanowisko pełnomocnika. Czy jednak tak będzie? Okaże się. Wagner przyznał, że jak dobrze przygotuje, to później może się opiekować swoim dzieckiem.

Nie da się ukryć, że szybki przekaz informacji jest bardzo ważny zarówno w przypadku firm, jak i również w przypadku państwa.

IL, za PAP
10.12.2001

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę