Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Dopłaty rolne: Verheugen broni krajów przystępujących do UE

11 marca 2004

Komisarz Unii Europejskiej ds. poszerzenia Guenter Verheugen bronił w środę krajów przystępujących do Unii, w tym Polski, krytykowanych w raporcie Parlamentu Europejskiego za zaległości w przygotowaniach do odbioru unijnych dopłat rolnych.

"Odnotowaliśmy znaczący postęp w wielu dziedzinach (...) ale nie chcę ukrywać faktu, że są nadal pewne zaległości. Przede wszystkim dotyczy to spełnienia warunków niezbędnych do wypłaty subsydiów rolnych" - powiedział Verheugen w czasie debaty nad poszerzeniem Unii na sesji plenarnej unijnego parlamentu w Strasburgu.

"Nie o to chodzi, że te kraje nie są dostatecznie inteligentne, żeby się z tym uporać. Musimy na to popatrzeć inaczej. Musimy przyznać, że system stał się tak skomplikowany, że kraje, które nie stosowały go od początku, nie dają sobie z nim rady. Mam wielkie wątpliwości co do tego systemu i zastanawiam się, czy wina nie leży w dużym stopniu po naszej stronie, a nie nowych państw członkowskich" - oświadczył niemiecki komisarz UE.

Podstawą debaty był raport sporządzony przez eurodeputowanego niemieckiej chadecji Elmara Broka we współpracy ze sprawozdawcami Parlamentu Europejskiego w sprawach dotyczących poszczególnych państw przystępujących, w tym sprawozdawcy ds. Polski, deputowanej włoskiej prawicy Jasia Gawrońskiego. Raport zostanie poddany pod głosowanie w czwartek w południe.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę