aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Euro dla Opolszczyzny

22 października 2003

Milion czterysta tysięcy euro z unijnego funduszu Phare otrzymała Opolszczyzna na szkolenie bezrobotnych i pracowników fabryk, którym grozi utrata pracy. Polsko - austriackie konsorcjum podpisało porozumienie i za unijne pieniądze przeszkoli ponad 1500 osób.

Pieniądze z funduszu Phare zostaną przeznaczone na przeszkolenie tysiąca bezrobotnych zamieszkałych na terenach wiejskich i w miastach, gdzie upadły największe przedsiębiorstwa: między innymi w Nysie, Brzegu i Kluczborku. Za realizację programu odpowiedzialne będą trzy firmy opolskie. Nadzór nad nimi sprawować będą Austriacy. - My już jesteśmy w Unii i chcemy pomóc regionowi opolskiemu. Wykorzystamy nasze doświadczenia i dopilnujemy, aby program był zrealizowany w całości. Jestem przekona, że dzięki temu wielu ludzi otrzyma pracę – powiedział Petra Draxl, realizator programu Phare, Austria.

Część pieniędzy zostanie przeznaczonych na rozwijanie przedsiębiorczości oraz przygotowanie rolników do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych. Pieniądze przyznane przez Unię muszą być wykorzystane do końca września przyszłego roku. Największą grupą objętą programem aktywizacji zawodowej będą stanowić ludzie młodzi w wieku 18 - 25 lat bezrobotni absolwenci.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę